zamknij
Jak wybrać idealny podkład do cery?

Jak wybrać idealny podkład do cery?

0udostępnień

Dobrze dobrany podkład jest podstawą pięknego i trwałego makijażu. Jego wybór nie jest jednak taki prosty, jak mogłoby się wydawać. Należy bowiem uwzględnić wiele różnorodnych czynników i aspektów, jakie regulują zastosowanie podkładu. Z drugiej strony istotne znaczenie ma typ skóry twarzy, jaki posiadamy. W celu wyboru idealnego podkładu konieczne jest, aby uwzględnić każdą z tych zależności. Tylko wtedy będziemy posiadały pewność, co do prawidłowego wyboru tego kosmetyku.

Wybór podkładu nie może być przypadkowy

Pierwszą podstawową kwestią przy wyborze podkładu jest uwzględnienie jego predyspozycji. Nie każdy kosmetyk realizuje bowiem jednakowe funkcje, a tym samym nie jest przeznaczony do spełnienia naszych oczekiwań. Z drugiej strony właściwości produktu muszą być dopasowane do potrzeb cery. Jest to gwarancją na to, że wybrany podkład będzie idealnie spełniał jej wymogi.

Nie należ decydować się na podkład, kierując się jego estetycznym opakowaniem lub nie podejmując żadnych kroków, jakie określą czy kosmetyk rzeczywiście jest przeznaczony do naszej skóry.

Odcień skóry a podkład

Uwzględnienie tonacji skóry jest kluczowe, aby idealnie dobrać podkład. Nie może on zmieniać naturalnego kolorytu skóry, ale podkreślić jej odcień delikatnie wygładzając. Bardzo często pojawia się tutaj jedna niezgodność, a mianowicie dotyczy ona wyboru ciemnego fluidu by przyciemnić jasny typ cery. Należy pamiętać, że do spełnienia tej funkcji przystosowany jest bronzer, a podkład ma za zadanie wygładzić cerę. W tym celu należy zdefiniować tonację, jaką posiadamy. Może być ciepła, ta przyjmuje odcień żółty lub zimna – nieNowy obrazbieski, różowy. Chcąc skutecznie zdefiniować typ cery, należy dokonać tego przy jasnym i naturalnym świetle. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, iż prawidłowo oceniliśmy jej stan, co jest kluczowe by podkład był dobrany w sposób właściwy.

Co jeszcze należy uwzględnić podczas wyboru podkładu do twarzy:

  • typ cery – rodzaj skóry,
  • problematyka skóry,
  • właściwości i zastosowanie podkładu,
  • porę roku,
  • odcień kosmetyku,
  • potrzeby naszej cery.

5 cennych wskazówek, które pomogą skutecznie wybrać podkład

1. Przede wszystkim skutecznie określ rodzaj skóry, jaki posiadasz. Zarówno pod kątem jej tonacji, jak i potrzeb, które uwarunkowane są jej biologiczną naturą. Skóra ciemna wymaga innego podkładu, niż jasna. Podobnie jest jeżeli chodzi o jej problematykę, możemy bowiem posiadać skórę skłonną do przetłuszczania się lub przeciwnie – nadmiernie suchą.

2. Jeżeli posiadasz trudność w zdefiniowaniu wymogów cery, co do jej fizjologicznych uwarunkowań, możesz zdecydować się na uniwersalny kosmetyk który pełni funkcje z jednej strony pielęgnacyjną, a z drugiej upiększającą. To krem BB, który ma uniwersalne zastosowanie pod tym kątem.

3. W momencie, gdy chcesz zrezygnować z kremu BB na rzecz podkładu, ale nie jesteś w stanie określić potrzeb skóry, możesz oprzeć swój wybór na pomocy w samym sklepie kosmetycznym lub drogerii. Nie przychodź wtedy w pełnym makijażu, by ocena tonacji skóry była rzeczywiście uzasadniona i prawidłowa.

4. Znając potrzeby skóry, co do zastosowań podkładu możesz sama zdecydować się na jego wybór. W tym celu należy zwrócić uwagę na odcień kosmetyku. Jeżeli chcesz mieć pewność, iż będzie on odpowiedni, zaaplikuj niewielką część kosmetyku na żuchwie, gdyż na jej powierzchni skóra jest najbardziej zbliżona do tej na twarzy. Podobieństwo to opiera się nie tylko na strukturze, ale przede wszystkim odcieniu.

5. Pamiętaj, iż podkład należy dobierać uwzględniając także porę roku. Skóra latem ma inny odcień, co jest wynikiem oddziaływania promieni słonecznych. Zimą, nie jest opalona, ale z kolei narażona na wysuszenie.

kobieta manager

Przesadne zaangażowanie w pracę może odbić się czkawką

Jak zaoszczędzić na telekomunikacji w firmie?