zamknij
Jak znaleźć dobrego specjalistę medycyny estetycznej w Krakowie? Sprawdź!

Jak znaleźć dobrego specjalistę medycyny estetycznej w Krakowie? Sprawdź!

0udostępnień
2 września 2020860Views

Medycyna estetyczna jest jednym z najstarszych działów medycyny. Początków należy doszukiwać się w starożytnych cywilizacjach Egiptu, Grecji i Rzymu. Celem była poprawa wyglądu zewnętrznego polepszająca komfort życia pacjenta. W ciągu wieków zmieniały się procedury i metody wykonywania zabiegów korygujących urodę, ale cel pozostawał ten sam. Za ojca współczesnej medycyny estetycznej uważany jest endokrynolog Jean Jacques Legrand, założyciel Francuskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej. W Polsce w na początku lat dziewięćdziesiątych powstała jako pierwsza Sekcja Medycyny Estetycznej zajmująca się popularyzacją, a po 2011 roku po zmianie nazwy również certyfikacją lekarzy medycyny estetycznej według określonych kryteriów.

Zakres medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna powinna zapewnić wysoką jakość życia ludzi zdrowych dzięki działaniom zapobiegawczym i rekonstrukcyjnym w obrębie skóry. W dużej mierze nastawiona jest na zahamowanie procesów starzenia się skóry i likwidację zmarszczek i innych problemów natury estetycznej. Oprócz procesów starzenia medycyna estetyczna zajmuje się korektą szeroko rozumianych defektów estetycznych o różnym podłożu takich jak: blizny, cellulit, rozstępy, miejscowa otyłość i innych defektów powodujących dyskomfort z powodu własnego wyglądu. W odróżnieniu od chirurgii plastycznej opiera się wyłącznie na małoinwazyjnych zabiegach poza chirurgicznych, które nie wymagają pobytu w szpitalu i są wykonywane w dysponujących odpowiednim sprzętem gabinetach medycyny estetycznej. Zakres zaawansowania wykonywanych zabiegów lokuje medycynę estetyczną między chirurgią estetyczną a kosmetologią.

Jakie są najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

W nowoczesnej medycynie estetycznej stosuje się wiele procedur mniej lub bardziej inwazyjnych, dających określone efekty lecznicze. Endermologia jest w 100% naturalną, bezinwazyjną metodą symulacji skóry dająca widoczne efekty po 3 zabiegach. Mezoterapia jest stosowaną od dawna metodą odmładzania i rewitalizacji skóry wymagającą kilku zabiegów dla osiągniecia zadowalających, naturalnych efektów rewitalizacyjnych. W celu likwidacji zmarszczek mimicznych i innych niedoskonałości skóry wykonuje się zabiegi zastosowaniem toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego. Efektem tych działań jest osłabienie działania mięśni, wypełnienie załamań skóry i poprawa jej gęstości. Leczenie nadmiernego pocenia się wykonane preparatem z toksyny botulonowej daje efekt po 2 tygodniach a efekt działania botoksu obserwuje się nawet do 9 miesięcy. Ze względu na minimalną bolesność niektóre zabiegi mogą być wykonywane z zastosowaniem znieczulenia.

Jak wybrać specjalistę medycyny estetycznej w Krakowie?

Jako że zabiegi medycyny estetycznej muszą dać maksymalne zadowolenie z osiągniętych efektów rewitalizacyjnych w wyborze należy kierować się doświadczeniem i wiedzą kadry medycznej, nowoczesnością sprzętu, ofertą dostępnych usług, jakością efektów wykonywanych zabiegów, ilością zadowolonych pacjentów i ich opiniami oraz własną intuicją. Wymienione kryteria z pewnością spełnia krakowskie Centrum Medycyny Estetycznej należąca do Grupy Scanmed – zobacz: https://scanmed.pl/medycyna-estetyczna-krakow

 

 

Pomysł na własny biznes? Pralnia!

Bizneswoman nie tylko w szpilkach chodzi… poznajcie najmodniejsze buty dla kobiet sukcesu