zamknij
Kilka praktycznych trików, by zapach utrzymywał się dłużej

Kilka praktycznych trików, by zapach utrzymywał się dłużej

0udostępnień
20 kwietnia 20181694Views

Często decydujemy się na konkretny zapach przede wszystkim ze względu na długość utrzymywania się na skórze. Wolimy wybierać perfumy, które wyczuwalne są przez wiele godzin bez konieczności ponownego kropienia nimi ciała. Jeśli masz swój ulubiony zapach z serii perfum bvlgari, ale szybko się ulatnia, koniecznie przeczytaj, co zrobić, by pozostał z Tobą na dłużej. Oto najskuteczniejsze metody do utrzymania zapachu perfum na skórze.

1. Zacznijmy od przechowywania

Perfumy, podobnie jak produkty spożywcze, wymagają odpowiedniego przechowywania. Ogromny wpływ na ich jakość, a zarazem wietrzenie wpływ mają warunki. Nie bez przyczyny od dawna kobiety malowały się i pryskały perfumami przy toaletkach ustawionych w sypialni. Łazienka to jedno z najgorszych miejsc do ustawienia perfum. Wilgotne i jasne środowisko im szkodzi. Najlepiej, by flakony z pachnidłami trzymać w zacienionych i suchych pomieszczeniach. Nie ma też mowy o przelewaniu perfum do innych pojemników. Zawsze powinny pozostać w oryginalnym flakonie produkcyjnie zamkniętym. Jeśli lubisz, by ładnie wyglądały na toaletce, sięgnij po oryginalne buteleczki, a takie mają między innymi perfumy bvlgari znanego greckiego jubilera.

2. Nakładaj na natłuszczoną skórę

Nakładanie perfum na bazie alkoholu na suchą czy podrażnioną skórę jest bardzo złym pomysłem. Bez względu na rodzaj zapachów mogą one wywołać nieprzyjemne zaczerwienienie i uczucie pieczenia. Najlepiej nakładać perfumy na skórę natłuszczoną, wcześniej posmarowaną balsamem czy kremem. Dobrym sposobem jest pryskanie ciała tuż po kąpieli i balsamowaniu, wtedy zapach z pewnością zostanie z nami na dłużej. Sekret tkwi w tłuszczu, który jest nośnikiem aromatów i wolniej uwalnia molekuły eteryczne.

3. Wybieraj właściwe miejsca na ciele

Niebagatelne znaczenia na długość utrzymywania się zapachu na skórze ma miejsce, w których kropimy się pachnidłami. Jeśli rozsmarowujesz perfumy za uszami, popełniasz dwa największe błędy – po pierwsze – perfum nigdy nie rozcieramy, a po drugie – nie spryskujemy skóry za uszami. To, jaki kształt ma buteleczka z wonią też jest ważne, bo im wygodniej, tym lepiej i efektywniej naniesiemy zapach. Zdecydowanie perfumy bvlgari nalewane są do komfortowych, a jednocześnie eleganckich i niepowtarzalnych flakonów. Dobre miejsce do pryskania się zapachami to nadgarstki. Tylko nigdy nie rozcieraj na nich płynu. Możesz też spryskać włosy czy nawet szczotkę do czesania, która ładnie rozprowadzi aromat na całej ich długości.

4. Spryskuj ciało, nie ubrania

Często popełnianym błędem jest nanoszenie zapachów na odzież. Niestety nie dość, że niszczymy w ten sposób włókna tkaniny, to jeszcze sprawiamy, że aromat perfum miesza się z ich naturalną wonią, tworząc niekiedy mało przyjemne zapachy. Perfumy bvlgari i nie tylko powinno się nakrapiać bezpośrednio na ciało, najlepiej czyste. Pamiętać warto również o tym, że na długość utrzymywania się woni na skórze wpływ ma rodzaj pachnidła. Mgiełki zapachowe są lekkie i szybko się ulatniają, wody toaletowe i perfumowane pozostają znacznie dłużej.

6 cech kobiety sukcesu. Masz je wszystkie?

O (nie)równości szans kobiet i mężczyzn na rynku pracy