zamknij

Kolor na zdrowie

0udostępnień

Czy wiesz, że dolegliwości somatyczne, a nawet stres i depresja mogą być wynikiem zaburzonej harmonii kolorów wokół ciebie? Tak twierdzą terapeuci pracujący z energią czakr. Sprawdź jakiego koloru potrzebujesz!

Kolory wokół naszego ciała układają się według czakr i występują w takiej samej kolejności, jak w tęczy. Kolor czerwony ma najniższą częstotliwość i mieści się w dolnych partiach, na wysokości czakry korzenia, nad nim pomarańczowy, wyżej – żółty, który otula splot słoneczny i decyduje np. o samoocenie, ale i apetycie. Zieleń i fotomalinowy przy sercu – decydują o uczuciach, niebieski – panuje  na wysokości gardła. Fiolet przypisany jest czubkowi głowy, odpowiada za równowagę ducha.

Brak koloru na wysokości, któregoś z ośrodków energii jest bardzo odczuwalny: np. brak pomarańczowego może skutkować niechęcią do  samego siebie i swego ciała, brak żółtego może przejawiać się trudnościami z mową albo pisaniem, zaburzeniami pracy żołądka czy jelit oraz nadwrażliwością.

Zielony jest kolorem równowagi, pewnie dlatego jest kolorem oddziałów na chirurgii całego świata. Kolor czerwony jest agresywny, łączony jest z seksem i miłością, to kolor silnych jednostek, przywódców. Pomarańczowy niesie dar uzdrowicielski. Sprawdza się w restauracjach, ponieważ jest bardzo dobry dla układu pokarmowego, sprzyja apetytowi i trawieniu. Niebieski sprzyja odchudzaniu, ponieważ zmniejsza nadmierny apetyt – obrus w tym kolorze sprawi, że zjemy zdecydowanie mniej. Ponadto, niebieski pomaga w zasypianiu. Granatowy, srebrny, siwy, wiśnia – to kolory biznesowe, dobrze pamiętać o tym ubierając się na biznesowe spotkania.

Pieniądze są najczęstszą przyczyną rozpadu związków

Nie bądź ofiarą wampira energetycznego