zamknij
Konturowanie twarzy – zasady

Konturowanie twarzy – zasady

0udostępnień
23 października 20181288Views

Konturowanie twarzy pozwala nadać jej odpowiedni kształt i poprawić symetrię. Do modelowania używa się czterech kosmetyków: podkładu, korektora, rozświetlacza i bronzera. Konturowanie twarzy jest bardzo popularne, bo pozwala ukryć niedoskonałości i wyszczuplić konkretne partie buzi.

Na czym polega konturowanie twarzy?

Zasady modelowania twarzy u każdej kobiety wyglądają tak samo. Inne są natomiast produkty użyte do makijażu. Kosmetyki muszą pasować do konkretnego typu cery. Konturowanie twarzy bazuje na rozświetlaniu miejsc, które chcemy uwydatnić i przyciemnianiu partii, które mają być ukryte. Kobiety o okrągłych buziach z łatwością mogą wyszczuplić owal twarzy, a pozostałe, złagodzić ostre rysy. Przed rozpoczęciem modelowania najlepiej wiedzieć jaki kształt ma nasza twarz i co chcemy ukryć makijażem.

Kosmetyki niezbędne do wykonania makijażu

W zależności od wprawy, konturowanie zajmuje około 10-20 minut. Do wykonania makijażu potrzebne są: podkład, jasny i ciemny korektor lub bronzer, puder i odpowiednie pędzle. Wszystkie niezbędne produkty można znaleźć na: https://triny.pl/258-makijaz. Znajdziesz tam kosmetyki naturalne, bez dodatku szkodliwych substancji. Takie produkty nie podrażniają skóry, a ich skład jest o wiele lepszy niż popularnych kosmetyków z chemicznymi dodatkami. Oferowane produkty są bardzo trwałe i utrzymują się przez długi czas, a ponad to, posiadają substancje odżywcze, które doskonale wpływają na kondycję skóry. Istnieją dwa rodzaje modelowania – na sucho i na mokro. W przypadku pierwszego suchego konturowania używa się kosmetyków w kamieniu, a wykonanie makijażu zajmuje około 3-5 minut. Efekty modelowania na mokro są za to bardziej naturalne, ale trzeba czekać na wyschnięcie produktu przed nałożeniem kolejnej warstwy.

Konturowanie twarzy krok po kroku

Najpierw trzeba przygotować twarz do makijażu. Jeśli chcemy malować oczy, najlepiej robić to przed modelowaniem twarzy. Pierwszym kosmetykiem używanym podczas konturowania jest podkład. Należy nanieść go na całą twarz. Warto sprawdzić czy jest on właściwie dobrany i pasuje do koloru szyi. Później należy nałożyć jasny korektor w miejscach, które mają być podkreślone (łuk nad ustami, miejsce pod oczami, środek czoła między brwiami, grzbiet nosa, boki dolnych warg). Korektor trzeba dobrze zblendować, by naturalnie połączył się z podkładem. Następnie należy nałożyć bronzer, który wyszczupli twarz i ukryje niedoskonałości. Najlepiej zaciemnić: czubek nosa, boki czoła, linię pod żuchwą i pod górnymi kościami policzkowymi. Ponownie trzeba rozetrzeć produkt i na koniec podkreślić kości policzkowe różem. Podczas konturowania trzeba pamiętać o kilku zasadach, by uniknąć nienaturalnego efektu maski. Najlepiej nakładać cienkie warstwy kosmetyków, a w razie potrzeby dołożyć niewielką ilość produktu. Poza tym, trzeba dobrze poznać swoje zalety i wady. Wysokie czoło na przykład, należy ukryć pod bronzerem. Wąski nos również nie potrzebuje zbyt dużej ilości ciemnego korektora, bo może wyglądać karykaturalnie. Po zrobieniu makijażu należy sprawdzić czy kolor twarzy zgrywa się z barwą uszu. W razie potrzeby można je przyciemnić bronzerem.

Stylizacja paznokci – od czego zacząć?

Półbuty – pokochasz je na jesień