zamknij
Na czym polega stomatologia ogólna?

Na czym polega stomatologia ogólna?

0udostępnień
7 lutego 20191235Views

W zakres stomatologii ogólnej wchodzi większość działań, które wykonuje lekarz dentystyczny pierwszego kontaktu. Do stomatologa dysponującego taką specjalizacją można udać się na wizytę kontrolną, przeprowadzić leczenie czy wzmocnić zęby przed próchnicą. Dentysta pierwszego kontaktu jest również w stanie skierować pacjenta do lekarza innej specjalizacji, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Kontrola i leczenie

Stomatologia ogólna obejmuje zarówno kontrolę, jak i leczenie objawów próchnicy. Aby zadbać o nienaganny stan uzębienia, warto więc nie tylko poświęcać sporo uwagi codziennym zabiegom higienicznym, ale również odbywać systematyczne wizyty u dentysty. Kontrole powinny odbywać się przynajmniej dwa razy w roku. Podczas wizyty stomatolog dokładnie sprawdza stan wszystkich zębów oraz przeprowadza wywiad z pacjentem. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, może też zająć się leczeniem ubytku wykrytego podczas badania. W ramach stomatologii zachowawczej wykonuje się ponadto leczenie kanałowe zębów.

Stomatolog zbrosławice – WA-dental

Działania profilaktyczne

Poza podstawowymi badaniami i formami leczenia zębów, stomatolog ogólny wykonuje różne zabiegi profilaktyczne. Zaliczają się do nich wszelkie działania związane z usuwaniem kamienia gromadzącego się na zębach oraz skutecznym wzmacnianiem struktury zębów. Lekarz może np. wykonać dokładne czyszczenie, dodatkowo zabezpieczając uzębienie przed ewentualnym rozwojem próchnicowych bakterii. Wybierając się do dentysty, warto wybrać gabinet oferujący możliwość przeprowadzenia także innych zabiegów. Profesjonalny stomatolog Zbrosławice jest w stanie wykonać m.in. fluoryzację, lakierowanie, piaskowanie czy skalling.

Regularne wizyty u stomatologa

Wizyty w gabinecie stomatologii ogólnej powinny być regularne. Dzięki temu odzyskać można kontrolę nad stanem uzębienia, co pozwoli uniknąć przeprowadzania wielu bolesnych i długotrwałych zabiegów – na przykład nieprzyjemnego borowania. Stomatolog Zbrosławice posiada doskonale wyposażony gabinet, w którym bez problemu wykonać można podstawową kontrolę i profilaktyczne leczenie.

Bojówki – wygoda i prostota zawsze na topie

Jak napisać list motywacyjny bez ogłoszenia o pracę?