zamknij
Nieskazitelna cera? To możliwe! Wybierz jedynie odpowiedni podkład!

Nieskazitelna cera? To możliwe! Wybierz jedynie odpowiedni podkład!

0udostępnień
8 marca 20181770Views

Wizytówką każdej z nas jest twarz. To z niej możemy wyczytać wiele informacji dotyczących stanu zdrowia, samopoczucia czy wieku. Kobiety mają ten przywilej, że wiele rzeczy potrafią zakamuflować odpowiednio wykonanym makijażem; zwłaszcza nieocenionym kosmetykiem stał się dla wielu Polek podkład do twarzy, który potrafi, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, usunąć sińce, zaczerwienienia, ślady niewyspania czy pojawiające się zmarszczki.

Przede wszystkim – pielęgnacja

Podczas codziennej pielęgnacji warto szczególnie o nią zadbać i poświęcić na jej oczyszczanie i nawilżanie odpowiednio dużo czasu, co z pewnością zwróci nam się, gdy za kilka lat zerkniemy w odbicie lustra. Zmęczonej twarzy ukojenie przyniesie relaksacyjny masaż, a wszelkie niedoskonałości cery i elementy, z których nie jesteśmy zadowolone, możemy na co dzień zniwelować odpowiednio nakładając i wykonując makijaż. Przy makijażu twarzy najważniejszy jest podkład. Jego dobór jest kluczowym elementem dla wyglądu całości. To on, odpowiednio dopasowany, decyduje o trwałości makijażu, jest jego solidną podstawą, fundamentem, na którym możemy „pobawić się” konturowaniem lub podkreślaniem ust wyrazistą szminką.

Do wyboru, do koloru!

Stając przed wyborem idealnego podkładu, może okazać się, że tak naprawdę same nie wiemy, czego konkretnie szukać na sklepowych lub wirtualnych półkach drogerii. Podkład o jakiej formule najlepiej sprawdzi się na mojej skórze? Jaki kolor dobrać, by nie odcinał się na żuchwie? Który podkład do twarzy sprawi, że będzie ona promienista, zdrowa i atrakcyjna? Który produkt zapewni nam efekt gładkiej cery, jedynie muśniętej kosmetykiem, a nie przykrytej grubą warstwą przypominającą maskę? Na te i wiele innych pytań każda z nas z pewnością nie jeden raz musiała sobie udzielić odpowiedzi.

Być może jesteś na etapie poszukiwania odpowiedniego kosmetyku dla twojej twarzy, być może już znalazłaś kosmetyk skrojony na miarę twoich potrzeb, a być może stawiasz pierwsze kroki w makijażowym świecie i zaczynasz rozglądać się za właściwymi produktami? Obojętnie, na którym etapie swojej przygody z makijażem jesteś, pamiętaj, by dobierać kosmetyki odpowiednio do typu swojej cery.

Jakich podkładów szukać znając swój typ cery?

Dla mieszanej i tłustej dobrze sprawdzą się zarówno podkładu we fluidzie, kompakcie i w pudrze; warto jednak przestrzegać reguły, by podkład nie zawierał w sobie rozświetlających drobinek, które mogą uwypuklić mankamenty twojego typu cery.

Dla osób o cerze suchej i normalnej odpowiednim wyborem będzie podkład w płynie – chyba jeden z najpopularniejszych formuł tego typu kosmetyków, w absolutnej czołówce plasuje się ulubieniec wielu Polek – podkład True Match. Dla takich cer dobrze sprawdzą się także podkłady w kremie lub musie – ich konsystencja pozwoli na delikatne rozprowadzenie na skórze, doda blasku i świetlistości twarzy.

Kolacja biznesowa we Włoszech. Zacznij późno, jedz powoli

Piękne i gęste rzęsy – teraz nie muszą być tylko marzeniem!