zamknij
Peeling chemiczny – tego nie wiedziałaś

Peeling chemiczny – tego nie wiedziałaś

0udostępnień
2 września 20191023Views

Peeling to kontrolowane złuszczanie skóry za pomocą substancji chemicznych lub biologicznych. Istnieje kilka rodzajów peelingów, a używać można ich w zależności od celu, jaki chcemy osiągnąć. Niezwykła moc peelingu sprawia, iż może on zlikwidować szpetne potrądzikowe blizny, rozszerzone pory lub przebarwienia. Peeling chemiczny działa wygładzająco i rozjaśniająco, przywracając skórze promienność i blask.

Najlepszą porą roku do wykonywania peelingu jest zima, gdy nie ma silnego słońca, które mogłoby podrażnić skórę poddaną peelingowi. Zimą można bez przeszkód za pomocą peelingu zniwelować letnie piegi, przebarwienia oraz plamy.

Istnieje wiele rodzajów peelingów chemicznych. Niezależnie jednak od rodzaju, zabieg musi zostać przeprowadzony przez lekarza dermatologa. To do niego należy nakładanie na odpowiednio przygotowaną skórę kwas, powodujący złuszczenie naskórka. Dzięki temu zabiegowi skóra odzyskuje swój blask i promienność, a także pozbawiona zostaje obumarłego naskórka.

Peelingi chemiczne różnią się między sobą głębokością stężania i rodzajami stosowanych kwasów. Do jednych z najpopularniejszych należy Yellow Peel. Działa on złuszczająco dzięki zawartym w nim kwasie glikolowym oraz kwasie salicylowym. Wysoka zawartość witaminy C i kwasu retinowego sprawia, iż peeling usuwa przebarwienia i nie dopuszcza do powstawania nowych. Yellow Peel jest najczęściej używany w przypadku, gdy chcemy pozbyć się symptomów starzenia się skóry, zmian po trądziku, drobnych zmarszczek a także zaburzeń łojotokowych skóry.

Czy jednak skorzystanie z peelingu pod okiem lekarza dermatologa to wszystko? Nic podobnego, należy bowiem dbać o cerę również po zakończonym zabiegu. Niezmiernie istotne jest nawilżanie i natłuszczanie skóry za pomocą antyoksydantów oraz naturalnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Ogromne znaczenie odgrywa również ochrona przeciwsłoneczna – warto zatem stosować preparaty z witaminami C i E, a także alatoninę. Warto wiedzieć, iż na stan skóry wpływają korzystnie wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Poprawiają one nawilżenie skóry i przywracają oraz pomagają zachowywać jędrność. Niedobory białka mogą być za to przyczyną wiotkiej skóry i przyczyniać się do powstawania rozstępów.

Plotki w pracy

Plotki w pracy. Jak reagować, kiedy twoi koledzy zaczynają plotkować o współpracownikach, twoim szefie lub… o tobie?

Gabi Drzewiecka prywatnie i zawodowo. Kim jest nowa prowadząca Big Brother?