zamknij
Prawidłowa pielęgnacja włosów po farbowaniu

Prawidłowa pielęgnacja włosów po farbowaniu

0udostępnień
27 września 20182278Views

Pielęgnacja włosów farbowanych jest ściśle związana z gatunkiem włosów, jak również rodzajem, długością i kolorem użytej farby. W zależności od gatunku włosa oraz rodzaju i składu chemicznego barwnika, a także reakcji włosów na farbę należy je właściwie pielęgnować. Włosy jednej osoby o określonej strukturze i kolorze włosa mogą zareagować zupełnie inaczej na ten sam rodzaj farby niż włosy innej osoby. Dlatego oprócz doboru odpowiedniej farby niezwykle ważne będzie zastosowanie odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych. Współcześni producenci kosmetyków do włosów niemalże prześcigają się w tworzeniu innowacyjnych formuł szamponów, odżywek, masek i balsamów przeznaczonych do konkretnych rodzajów włosów.

Właściwie dobrane kosmetyki pielęgnacyjne

Po koloryzacji włosów należy zadbać o odpowiednią pielęgnację, aby fryzura wyglądała efektownie, a włosy miały zdrowy połysk, nie były przesuszone ani nadmiernie się przetłuszczały. Trzeba pamiętać, że każdy zabieg koloryzacji ingeruje w strukturę włosa zmieniając ją. Warto zatem wybrać odpowiedni rodzaj szamponu oraz odżywkę przeznaczone do włosów farbowanych uwzględniając jednocześnie kolor, na który zostały zafarbowane. Szeroka gama profesjonalnych kosmetyków jest dostępna na stronie https://sklepfryz.pl/.

Zdiagnozuj swoje włosy i dobierz do nich odpowiedni preparat

Zupełnie inne preparaty stosuje się do włosów rozjaśnionych, a inne składniki zawierają preparaty stosowane do mycia i płukania oraz odżywki do włosów przyciemnionych. Nie każdy może pochwalić się bujną czupryną, a gęste i lekko falujące lub łatwo układające się włosy są marzeniem wielu pań i panów. Dlatego dobrze, jeśli wiemy jak i potrafimy odpowiednio pielęgnować nasze włosy. Jeśli mamy wątpliwości – to najlepiej zaufać zaleceniom doświadczonego fryzjera, który doskonale orientuje się, który preparat będzie odpowiedni.

Jak wybrać odpowiedni szampon do włosów koloryzowanych?

Jeśli określimy swój rodzaj włosów i zastosowany kolor farby to bez trudu dopasujemy do nich odpowiedni szampon. Włosy można podzielić na suche, przetłuszczające się, normalne, farbowane, a także zniszczone, jak również proste czy kręcone. Uwzględniając poszczególne kryteria wybieramy właściwy szampon zwracając szczególną uwagę na to, aby był przeznaczony do włosów farbowanych. Specjalna formuła szamponów pozwoli utrwalić kolor oraz dłużej zachować piękny odcień włosów.

Kompleksowa pielęgnacja i odżywienie

Najlepiej wybrać kosmetyki, które odżywią i nawilżą włosy zapobiegając rozdwajaniu się końcówek czy matowieniu włosów. Warto także znaleźć taki balsam czy odżywkę, która nie obciąży nadmiernie włosów wywołując efekt odwrotny od zamierzonego. Jeśli wybieramy się w podróż i chcemy zachować naszą fryzurę w idealnym stanie i kolorze warto kupić wyjątkowy zestaw do włosów farbowanych. Marrakesh Travel Set Color Care  to zestaw idealny na wakacje: zawiera produkty przeznaczone do codziennej pielęgnacji. Odpowiednio dobrane substancje odżywcze bogate w składniki aktywne regenerują i nawilżają włosy. Są również doskonałą ochroną przez słońcem zapobiegając niepożądanemu rozjaśnieniu ciemnych kolorów.

siadanie do negocjacji

Arkusz oceny pracownika. Przykład

Kursy sposobem na pokonanie barier językowych