zamknij
Prawidłowe użytkowanie soczewek kontaktowych

Prawidłowe użytkowanie soczewek kontaktowych

0udostępnień
15 stycznia 20191410Views

Noszenie soczewek to dla wielu osób niekwestionowane ułatwienie życiowe. Nie muszą się one już bez przerwy martwić o zabrudzone czy zaparowane okulary, czują się często atrakcyjniejsze i bardziej pewne siebie. Niestety, użytkowanie soczewek niesie ze sobą także pewne zagrożenia. Ich bagatelizowanie może skutkować koniecznością stałego powrotu do znienawidzonych okularów.

Świat soczewek kontaktowych

Współczesne soczewki wykonuje się z zastosowaniem najnowszych technologii, ich jakość jest więc niezaprzeczalnie wysoka. Widać to zwłaszcza na przykładzie Acuvue Oasys, najpopularniejszych obecnie soczewek kontaktowych świata, wyposażonych w technologię Hydraclear Plus, która zapewnia prawidłowe nawilżenie oczu.

Soczewki pakuje się w warunkach sterylnych, zaś każdy egzemplarz posiada osobny pojemniczek. Producenci obejmują poszczególne modele gwarancją satysfakcji, w razie niezadowolenia deklarując zwrot pieniędzy. Mimo to, korzystanie z soczewek nie zawsze przebiega aż tak bezproblemowo, jak można sobie tego życzyć.

Problemy z użytkowaniem soczewek

Przyczyna kłopotów z soczewkami leży zresztą przeważnie po stronie samego użytkownika bądź użytkowniczki. Do najczęstszych „grzechów” właścicieli soczewek zalicza się nieprzestrzeganie zasad higieny oraz zbyt długie użytkowanie pojedynczej pary.

Standardy higieniczne w przypadku korzystania z soczewek (np. Acuvue Oasys) muszą być wysokie. Przed nałożeniem soczewki koniecznie należy umyć ręce oraz osuszyć je ręcznikiem niepozostawiającym pyłków. Soczewki wkłada się przed zrobieniem makijażu, należy też chronić je np. przed lakierami do włosów czy paznokci.

Samowolne przedłużanie żywotności soczewek może się z kolei wiązać z chorobami oczu, głównie rogówki. Przyczyniają się do tego szkodliwe mikroorganizmy (bakterie, wirusy, grzyby), ale także sama fizjologia narządu wzroku. Oczy są bowiem niezwykle wrażliwymi partiami ciała – zaburzenie ich fizjologicznej równowagi będzie skutkować problemami, które z kolei mogą uniemożliwić dalsze noszenie soczewek kontaktowych.

Soczewki acuvue oasys- https://www.optiva.pl/soczewki/f/acuvue:307,e,16/

Atrakcyjne dodatki dla kobiet – zegarki Gucci

Jakie sukienki weselne będą modne w 2019?