zamknij
Trzymaj dietę i dbaj o linię

Trzymaj dietę i dbaj o linię

0udostępnień
31 sierpnia 20181303Views

Marzysz o idealnej sylwetce, a jednocześnie nie chcesz odmawiać sobie drobnych przyjemności kulinarnych? Dzięki pomocy i wsparciu doświadczonych dietetyków możesz odżywiać się zdrowo i smacznie bez drakońskich diet i nieustannego liczenia kalorii. Warto zaufać osobom, które opracują właściwą dietę odpowiednią do potrzeb danej osoby, czyli taką, która pozwoli pozbyć się nadmiernych kilogramów i doda witalności.

Prawidłowe nawyki żywieniowe

Nadwaga dotyka wiele osób w różnym wieku, a powszechnie stosowane diety cud przeważnie zapewniają tylko krótkotrwałą poprawę sylwetki i często powodują tzw. efekt jojo. Dlatego, jeśli zależy nam na utrzymaniu długotrwałych efektów diety, warto udać się z wizytą do specjalisty.

Wizyta u dietetyka

Profesjonalni dietetycy potrafią przewidzieć konsekwencje zmiany diety i sprawić, aby zdrowy sposób odżywiania stał się nowym stylem życia. Zanim jednak zdecydują jaki rodzaj diety nam zaproponować chcą poznać nasz tryb życia, sposób odżywiania oraz godziny, w których zazwyczaj spożywamy posiłki. Niestety wiele osób wychodzi z domu bez śniadania lub zjada je w pośpiechu, a kolejne posiłki są zbyt obfite lub ubogie w cenne wartości odżywcze. Monotonna dieta i nieregularne jedzenie posiłków to częste błędy popełniane przez osoby z nadwagą. Cały sekret dobrej kuracji dietetycznej polega na zmianie dotychczasowych nawyków żywieniowych i przestawieniu się na pełnowartościowe posiłki zjadane o odpowiedniej porze. Dietetyk z portalu http://apeteat.pl/ wyjaśni krok po kroku jak zadbać o prawidłową dietę. Dostosuje ją do Twojego gustu i nauczy jak najlepiej komponować codzienne menu, aby wszystkie dania dostarczały odpowiedniej porcji kalorii oraz dawki mikroelementów i witamin niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Poza tym pomoże tak zaplanować posiłki, aby nie odczuwać głodu.

Regularne odżywianie to podstawa prawidłowej diety

Warto pamiętać, że posiłki powinny być spożywane regularnie i zgodnie z zasadą, że śniadanie ma decydujące znaczenie, gdyż od niego zależy nasze dobre samopoczucie przez cały dzień. Nie każdy z nas jest do tego przekonany i wiele osób wychodzi z domu bez śniadania, a często przypomina sobie o pierwszym posiłku dopiero po południu. Osoba głodna zjada wówczas znacznie więcej niż osoba, która przestrzega pory posiłków i nie zapomina o śniadaniu. Jeśli rano nie możemy jeść zbyt dużo, to powinniśmy ustalić godziny naszych posiłków tak, aby ostatni zjadać najpóźniej o godzinie 19:00. Poza tym należy zwrócić uwagę na to, co zjadamy, zwłaszcza wieczorem, aby nadmiernie nie obciążać organizmu na noc.

Aktywność fizyczna jako sprzymierzeniec zdrowej diety

Oprócz ustalenia odpowiedniej diety w oparciu o lekkostrawne i urozmaicone menu warto także zadbać o codzienną dawkę ruchu. Każda aktywność fizyczna przyśpiesza metabolizm, a tym samym pozwala szybciej spalić kalorię. Najlepiej połączyć obydwa elementy, a wówczas mamy większą szansę na kształtowanie pięknej sylwetki i jednocześnie doskonałe samopoczucie. Zarówno właściwa dieta, jak również uprawianie sportu mają korzystny wpływ na nasz nastrój, ponadto ich oddziaływanie przynosi lepsze efekty, jeśli zdecydujemy się na zmianę trybu życia przy jednoczesnym stosowaniu diety. Pełnowartościowe i urozmaicone posiłki bogate w odpowiednie składniki pokarmowe zapewniają nam energię konieczną do podjęcia wysiłku fizycznego, dzięki któremu możemy kształtować mięśnie.

Jak uniknąć załamania nerwowego, wracając do pracy po urlopie?

Wesele pod chmurką, czyli stylizacje na jesienną uroczystość