zamknij
Wkładki pod pachy – prosty sposób na wstydliwe plamy od potu

Wkładki pod pachy – prosty sposób na wstydliwe plamy od potu

0udostępnień
1 kwietnia 20192030Views

Zażenowanie, wstyd, dyskomfort, brak pewności siebie – to uczucia, jakie towarzyszom nam w pracy, szkole i w innych codziennych sytuacjach, gdy pod pachami pojawi się wstydliwa plama od potu. Niestety, w wielu przypadkach nawet najlepsze preparaty, w postaci antyperspirantów nie są w stanie skutecznie zahamować pocenia się. Szczególnie w lecie jest ono uciążliwe. Co zrobić, by czuć się swobodnie i komfortowo w każdych warunkach? Ciekawym rozwiązaniem są wkładki przeciwpotowe pod pachy – proste i bardzo skuteczne w walce z przykrymi plamami.

Nie taka nowość, jak ją malują…

Wkładki przeciwpotowe pod pachy promowane są jako produkt innowacyjny. Jak się jednak okazuje, jeszcze kilkadziesiąt lat temu szwaczki przygotowujące suknie balowe wszywały małe poduszki z naturalnej, chłonnej tkaniny. Miały one za zadanie zwiększenie komfortu w trakcie zabawy i ograniczenie ryzyka powstawania plam od potu. Po latach ta sama idea wraca do łask – producenci wkładek pod pachy wpadli na pomysł jak zrobić biznes na bardzo prostym produkcie.

W rzeczywistości wkładka przeciwpotowa (sprawdź na Gentle Man) to wielowarstwowy materiał chłonny o delikatnej fakturze. Nie uczula i nie podrażnia, jest więc znakomity w długotrwałym kontakcie z wrażliwą skórą pod pachami. Aby unieruchomić wkładkę przeciw poceniu na wewnętrznej stronie tkaniny, producenci opracowali specjalną formułę, opartą na bazie kleju do tkanin. Z jednej strony takie połączenie zapewnia komfort przez całą dobę, z drugiej zaś nie stawia zbytniego oporu, gdy chcemy wkładkę przeciwpotową odkleić. Proste, prawda?

Fot. Popularne wkładki pod pachy (Gentle-Man.pl)

Wkładki pod pachy – jak je stosować?

Każda wkładka przeciw poceniu pod pachy jest jednorazowa. Jej efektywność to jedna doba, w tym czasie jest chłonna i skutecznie zapobiega powstawaniu plam pod pachami. Z wyglądu przypomina ona typowy wacik do demakijażu. Po środku posiada małe wcięcie – w tym miejscu należy przyłożyć wkładkę antypotową na zgięcie rękawa bluzki. Klej połączy oba materiały i na dobę uciążliwe plamy mamy z głowy. W przypadku odzieży z krótkim rękawem, czyli typowej na lato, trzeba uważać na to, by wkładka pod pachy nie wystawała poza rękawek. Bezpieczna długość rękawa powinna mieć powyżej 7-8 cm.

Czy wkładka przeciwpotowa pod pachy jest widoczna z zewnątrz? Otóż nie, gdyż idealnie przylega ona do powierzchni materiału, dlatego zapewnia pełną swobodę ruchów i nie odznacza się. Jest to rewelacyjna propozycja dla osób, które codziennie występują przed publicznością, realizują pokazy i prezentacje, są w częstym ruchu itd. Jaka jest cena wkładek pod pachy? W sklepach online opakowanie 100 szt można kupić za nieco ponad 30 zł – ze spokojem ilość ta starczy na okres największych, letnich upałów.

Torby na laptopa – jaką wybrać?

Upominek dla kontrahenta. Czemu warto się na niego zdecydować?