zamknij
Masz ślub na głowie i nie wiesz, za co się zabrać? Ta checklista Ci pomoże!

Masz ślub na głowie i nie wiesz, za co się zabrać? Ta checklista Ci pomoże!

0udostępnień
28 października 20191280Views

Ślub to, bez dwóch zdań, jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Nic więc dziwnego, że pary pragną, aby tego dnia wszystko przebiegało idealnie, a dobre wspomnienia towarzyszyły jeszcze przez wiele lat. Jeżeli kompletnie nie wiesz, za co się zabrać, mamy dla Ciebie praktyczną checklistę, która ułatwi usystematyzowanie poszczególnych działań.

Punkt pierwszy: winietki ślubne

Akcesoria budują nastrój, tworzą klimat i czynią chwile spędzone na sali weselnej wyjątkowymi. Jednym z częściej stosowanych elementów są winietki ślubne, którymi przewiązuje się weselne alkohole. Te eleganckie zawieszki najlepiej stylem i kolorystyką dopasować do innych gadżetów pojawiających się na sali, takich jak przypinki, menu czy podziękowania dla gości. Szeroki wybór eleganckich i modnych akcesoriów weselnych, utrzymanych w różnym stylu i kolorystyce, znajdziesz na stronie https://amelia-wedding.pl/dodatki-slubne/.

Punkt drugi: menu weselne

To, co wyląduje na talerzach Państwa Młodych oraz gości w dużej mierze przesądza o wrażeniach z imprezy. W końcu ślub i wesele to takie wydarzenia, w czasie których przede wszystkim zgromadzone osoby jedzą i tańczą do białego rana. Pamiętaj zatem o odpowiednio wcześniejszym zatroszczeniu się o dobór ciepłych dań, przekąsek, alkoholi oraz ciast i deserów. Postaw na różnorodność i wybieraj raczej lekkie przekąski. Świetnym pomysłem jest zarezerwowanie candy baru – to ukłon w stronę miłośników słodkości, także tych najmłodszych.

Punkt trzeci: przypinki ślubne

Wesele to również szalona zabawa na parkiecie. W celu usprawnienia tej części imprezy warto zadbać o przypinki ślubne. Te proste elementy, nazywane też kotylionami, są wykonane z tkanin lub papieru. Świetnie sprawdzą się podczas dzielenia gości na rywalizujące ze sobą drużyny lub choćby po to, aby jasno i klarownie wskazać zaproszonym na osoby sprawujące funkcję świadków.

Punkt czwarty: pudełka na ciasto weselne

W Polsce dobrym zwyczajem jest obdarowanie zaproszonych osób weselnym ciastem. Najodpowiedniejszym sposobem zapakowania porcji na wynos jest zastosowanie pudełek na ciasto weselne. Warto zadbać o to, aby ich kolorystyka i wygląd nawiązywały do głównego motywu zastosowanego danego dnia.

Punkt piąty: podziękowania dla gości

Jeżeli rozważasz zakup drobiazgów, którymi obdarujesz swoich gości, przemyśl to, w jaki sposób miałyby wyglądać. W sytuacji, gdy zamawiasz weselne krówki czy mydełka, zadbaj o to, aby były zapakowane w papierki z imionami Państwa Młodych oraz datą uroczystości.

L4 a bolesna miesiączka. Co mówi prawo? Czy dostanę zwolnienie lekarskie przez bolesne okresy?

Liu Jo – nowa kolekcja na zimę 2019