zamknij
Na co zwracać uwagę przy zakupie obrączki ślubnej ze złota?

Na co zwracać uwagę przy zakupie obrączki ślubnej ze złota?

0udostępnień
17 października 20221120Views1Komentarz

Ślub to ważne wydarzenie w życiu narzeczonych. Żeby wszystko udało się w tym wspaniałym dniu, trzeba się do tego dobrze przygotować. Konieczne jest załatwienie nie tylko formalności, dokumentów, sali restauracyjnej czy hotelu, trzeba skupić się także na sukni ślubnej, garniturze. Jednym z najważniejszych punktów jest kupno biżuterii, obrączki ślubne muszą być dopasowane nie tylko rozmiarem, warto zastanowić się także nad ich wyglądem.

Jak prawidłowo wybrać dla siebie modne obrączki ślubne?

Wiele osób zapomina, że obrączka zostanie na dłoni już całe życie, warto wybierać ją tak, żeby nie tylko była elementem funkcjonalnym, przypomnieniem o złożonej przysiędze, powinna się też podobać, pasować do kształtu dłoni, do odcienia skóry, osobistych upodobań. Często wybierane jest złoto, jest to nierzadko najlepszy wybór, ten szlachetny materiał jest nie tylko trwały, odporny na uszkodzenia, pięknie prezentuje się na palcu, pasuje do niejednego odcienia skóry. Dodatkowo wybierając złoto, można liczyć na to, że w sklepach jubilerskich nie zabraknie interesujących modeli wyprodukowanych z tego materiału, znajdą się tam zarówno klasyczne modele, jak i nowoczesne.

Jak kupić najładniejszą obrączkę ślubną, dopasowaną do indywidualnych preferencji? 

W czasie wyboru obrączek ślubnych obie strony, zarówno narzeczony, jak i narzeczona, muszą wyrazić swoją opinię o podanych przez jubilera produktach. Przed wzięciem do ręki konkretnego modelu biżuterii trzeba spytać, jaka jest próba złota oraz jaka jest twardość w takiej próbie. Wysoka próba złota to na przykład 750, często obrączki ślubne wyprodukowane z takiego złota są najdroższe. Nie ma tam dodatkowych metali, o mniejszej wartości, jak to często bywa przy innych niższych próbach złota. Różna jest kolorystyka takiej biżuterii, niejednej parze zależy na tym, żeby kolor był pełny, żółty. Trzeba jednak pamiętać, że kolor żółty nie zawsze gwarantuje, że w środku jest tylko złoto, może być tam także srebro. Jeśli obrączki mają odcień czerwonawy lub różowy, może być tam miedź, jeśli jest ona jasna, w takiej biżuterii może być oprócz złota, także platyna, srebro.

Sprawdzenie jakości obrączek ślubnych w odpowiednim sklepie jubilerskim

Obecnie obrączki kupuje się nie tylko w stacjonarnych sklepach jubilerskich, wiele interesujących modeli, w atrakcyjnych cenach można zauważyć także w sklepach online. Przed kupnem warto sprawdzić, jaki rozmiar biżuterii będzie najbardziej odpowiedni. Obrączka powinna być dobrze dopasowana do palca, dlatego po wybraniu niejednokrotnie będą potrzebne przymiarki czy poprawki. Warto zastanowić się także nad grubością takiej biżuterii, delikatne, smukłe dłonie będą lepiej wyglądały, jeśli znajdą się na nich niezbyt grube obrączki. Przemyśleć trzeba także kwestię dodatków, nierzadko panie decydują się na elementy dodatkowe, między innymi na umieszczeniu tam kamieni szlachetnych, całość może prezentować się niezwykle elegancko. Do wyboru jest też wiele gładkich, gustownie wyglądających obrączek, idealnych dla osób lubiących proste rozwiązania.

Nowe trendy w makijażu brwi

Złoty łańcuszek męski 40 gram