zamknij
Szkolenie w pakiecie z wakacjami

Szkolenie w pakiecie z wakacjami

0udostępnień
szkolenia menadżerskie

Szkolenia dla menadżerów w najpiękniejszych zakątkach Europy Czy szkolenia menadżerskie za granicą to tylko moda i sposób na darmowe wakacje dla pracownika? Nie. To zarówno wartościowa i motywująca nagroda, ale zorganizowanie ciekawego szkolenia np. w Toskanii to ponadto pouczające doświadczenie dla pracowników.

Problemem wielu firm jest stopniowe popadanie w marazm. Wykorzystywane dotąd rozwiązania funkcjonują dobrze, zespół się dogaduje, wydawać by się mogło, że nie ma czego poprawiać. Niestety, rynek jakichkolwiek usług nie jest monolitem i kiedy pojawi się jakiś nowy konkurent, nierzadko trzeba zacząć myśleć nieszablonowo. Wtedy jednak może być już za późno.

Dlatego szkolenia dla menadżerów powinny odbywać się zawczasu, kiedy chwilowy spadek produktywności (który zawsze towarzyszy wdrażaniu nowych rozwiązań) nie będzie kosztował firmy utraty swojej pozycji. Żeby otworzyć umysły pracowników na zmiany, dobrze, aby szkolenie odbywało się nowym miejscu – dlatego zagraniczne destynacje stają się tak popularne. Wizyta w obcym kraju – choćby nawet miałby to być nastawiony na turystów kurort – zawsze sprawia, że stykamy się z obcą kulturą, innymi zwyczajami oraz innym systemem wartości. Tym samym menadżerom biorącym udział w szkoleniu łatwiej będzie przyjąć perspektywę drugiej osoby, a dzięki temu także na swoje obowiązki spojrzą w inny sposób.

Fot. Fotolia.com

Jeżeli znajomość języków obcych pracowników na to pozwala, ciekawym doświadczeniem dla kadry może być udział w szkoleniu prowadzonym dla osób z jednej branży, ale pochodzących z różnych części świata. Trudno przecenić wagę zebranego w ten sposób doświadczenia – nawet jeżeli nie wszystkie rozwiązania da się przenieść na rodzimy rynek, to można zdobyć cenne wskazówki na temat współpracy z zagranicznymi firmami oraz wyciągnąć naukę z niepowodzeń innych firm.

Jakie jeszcze zalety ma przeprowadzenie szkolenia zagranicą? Człowiek zrelaksowany i zadowolony jest bardziej pojętny: nie zaprzątając sobie głowy innymi obowiązkami może całkowicie skupić się na skupieniu. Przebywając za granicą, pracownik nie musi martwić się problemami w domu, planować w głowie zakupów na obiad czy myśleć o kłótni z partnerem.

Jak znaleźć odpowiednią firmę?

Najłatwiej będzie zlecić przygotowanie wyjazdu i szkolenia jakiejś zewnętrznej firmie. Tylko jak znaleźć taką, która przygotuje dobre szkolenie, przydatne dla pracowników oraz które odbędzie się w odpowiednich warunkach?

Poważna firma powinna mieć na swojej stronie zamieszczone listy rekomendacyjne od klientów albo przekazać nam takie po kontakcie mailowym lub telefonicznym. Jej przedstawiciele nie powinni także obiecywać nam spełnienia nierealnych oczekiwań, a raczej przestawiać plan działania oraz informować, jakie dokładnie nowe umiejętności pracownicy nabędą w trakcie szkolenia. Dobrym znakiem jest także, jeżeli przedstawiciel firmy wypytuje dokładnie, czym zajmuje się firma, kim są jej pracownicy oraz oferuje zaplanowanie specjalnego szkolenia nastawionego na konkretne potrzeby pracowników. Kiedy negocjacje stają się bardziej zaangażowane, można poprosić o udostępnienie części materiałów szkoleniowych lub przeprowadzenie krótkiej prezentacji.

ćwiczenia dla siedzących w pracy

Ćwiczenia dla siedzących w pracy

dbanie o zęby

Kobiety kontra mężczyźni – starcie w kategorii „Białe zęby”