zamknij
Ćwiczenia dla siedzących w pracy

Ćwiczenia dla siedzących w pracy

0udostępnień
ćwiczenia dla siedzących w pracy

Jeśli twoja praca wymaga spędzania 8 godzin przy biurku każdego dnia i zaczynasz odczuwać tego efekty, jest to dobry moment, aby po przyjściu do domu zacząć wykonywać kilka ćwiczeń rozluźniających i rozciągających mięśnie.

Po przyjściu z pracy, kiedy już trochę odpoczniesz, poświęć kilka minut na wykonanie czterech ćwiczeń rozluźniających i rozciągających twoje mięśnie. Wystarczy tylko 15-20 minut. Proponujemy, abyś robiła je przynajmniej 3 razy w tygodniu.

Ćwiczenie 1.

Usiądź po turecku, wyprostuj plecy. Obie ręce załóż za głowę i spleć ich palce. W takiej pozycji przesuń łokcie do przodu, a następnie do tyłu.

Powtórz ćwiczenie 10 razy.

Ćwiczenie 2.

Klęknij i podeprzyj się rękoma. Unieś prawą rękę i wyciągnij ją mocno w kierunku sufitu. Skręć głowę i spójrz na podniesioną rękę. Wytrzymaj 5-10 sekund. Wróć do pozycji wyjściowej.

Teraz wyciągnij w górę lewą rękę i zrób kolejne, opisane wyżej kroki.

Powtórz ćwiczenie 10 razy.

Ćwiczenie 3.

Zostań w pozycji podpartej. Wyciągnij prawą rękę i lewą nogę. Skieruj palce dłoni do góry, a palce stopy do dołu. Wytrzymaj w takiej pozycji 5-10 sekund. Wróć do pozycji wyjściowej.

Teraz wyciągnij lewą rękę i prawą nogę. Pamiętaj o palcach.

Powtórz ćwiczenie 10 razy.

Ćwiczenie 4.

Połóż się placach. Połóż prawą rękę na podłodze na wysokości ramienia. Zegnij prawą nogę w kolanie. Chwyć lewą ręką zewnętrzną stronę prawego kolana. Przełóż nogę na lewą stronę i dociśnij kolano do podłogi. Wytrzymaj w takiej pozycji przez 5-10 sekund. Wróć do pozycji wyjściowej.

Zrób to samo z lewą nogą.

Powtórz ćwiczenie 10 razy.

przedstawienie nowego pracownika

Przedstawienie nowego pracownika zgodnie z etykietą biznesu

szkolenia menadżerskie

Szkolenie w pakiecie z wakacjami