zamknij
Relax, odpoczynek i pełny luz – czyli wakacyjny obóz chillout

Relax, odpoczynek i pełny luz – czyli wakacyjny obóz chillout

0udostępnień
30 grudnia 20201150Views

Czy oczekujecie w wakacje pełnego odprężenia, luzu i błogiego odpoczynku? Wielu organizatorów turystyki dziecięcej posiada w swojej ofercie obóz chillout. Jednak każda oferta jest inna i w takiej sytuacji ciężko się zdecydować, w jakim biurze dokonać rezerwacji na taki wyjazd. Warto dokładnie przeanalizować każdą ofertę. Na co zwrócić uwagę wybierając organizatora obozu chillout?

Na pewno biuro turystyczne powinno mieć duże doświadczenie w organizacji obozu chillout, musi posiadać wpis do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych w województwie, w którym ma główną siedzibę i posiadać certyfikat gwarancji ubezpieczeniowej. Każde, dobre biuro turystyczne współpracuje z kadrą przez wiele sezonów. Ma to ogromny wpływ na jakość prowadzonych zajęć w obozie chillout (https://www.kogis.pl/rodzaje-obozow/relax/). Wychowawcy, którzy prowadzą zajęć przez wiele sezonów, posiadają bogate doświadczenie – dlatego na wyjeździe mimo niezbyt napiętego rozkładu dnia – nie ma nudy. Obóz chillout – oprócz instruktora – powinien posiadać kierownika obozu, który musi mieć minimum trzyletnie doświadczenie pracy z dziećmi. Dobry obóz chilloutowy zawsze jest promowany przez biura turystyczne w postaci przepięknych zdjęć, które zostały zrobione na tym obozie. Najlepszym wypoczynkiem jest ten organizowany nad morzem lub jeziorem. Plaża, słońce woda to przepis na udany obóz chillout. Bo co to za wakacje bez plaży, prawda?

Jak powinien wyglądać najlepszy obóz chillout?

W programie wyjazdu musi być mnóstwo zajęć rekreacyjno – wypoczynkowych. Warto postawić na takie zabawy jak: hawajska imprezka, gra w zośkę, piłka siatkowa, fitness rekreacyjny, karaoke, gry planszowe, ogniska, spacery. Nie może w programie zabraknąć plażowania, wypraw, opalania i czytania wielu książek. Każdy organizator obozu chillout na organizację kolonii powinien wybrać odpowiednie miejsce. Najlepiej gdyby ośrodek miał dostęp do własnej plaży lub znajdował się bardzo blisko niej. Młodzież uwielbia kąpiele wodne.

Wiele ośrodków wyposażona jest w sale projektowe, plac zabaw lub ścianki wspinaczkowe. To zapewne uatrakcyjni ofertę obozu chilloutowego. Rodzice dokonując zapisu na obóz chillout zwracają uwagę czy organizator w programie przewiduje jakieś wycieczki. Ciekawym pomysłem i uwielbianym przez młodzież są wyjazdy do aquaparków lub wesołych miasteczek. Zawsze jest też jakieś zwiedzanie lokalnych atrakcji – zamków, jaskini, bunkrów, czy rezerwatów. Organizując obóz chillout warto na to postawić.

Obóz chillout przepisem na udane wakacje?

Obóz “dla leniuchów” zdecydowanie jest świetnym pomysłem na spędzenie wakacji. Na takim obozie młodzież na pewno się nie zmęczy. Za to będzie miała okazję porządnie wypocząć. Uprawianie sportu oczywiście jest tam także możliwe, ale nikt nikogo tu do niczego nie zmusza.

Wypoczynek jest bardzo ważny, szczególnie dla młodzieży, która w ciągu roku szkolnego ma bardzo dużo zajęć lekcyjnych. Na obóz chillout mogą jechać zarówno dziewczyny jak i chłopaki, zwykle oferty są dla młodziezy w wieku od dwunastu do osiemnastu lat. Płeć w przypadku tego obozu nie ma znaczenia. Obóz chillout to świetne rozwiązanie dla osób, które nie mają konkretnych zainteresowań i chcą po prostu porządnie odpocząć. Obóz chilloutowy to super sprawa!

Inne obozy znajdziecie również na stronie: https://www.kogis.pl/obozy

Rozwód – z winy czy bez orzekania o winie?

Farbowanie włosów bez zniszczeń