zamknij
Dostosuj biurko do swojej osobowości

Dostosuj biurko do swojej osobowości

0udostępnień
biurko w pracy

Jeśli w ciągu pracy dużo czasu spędzasz przy biurku, to powinno ono odzwierciedlać twoją osobowość. Przyjazne otoczenie będzie dobrze na ciebie oddziaływać.

Oto kilka wskazówek jak dostosować biurko do swojej osobowości.

Ładna tapeta na pulpicie komputera

Jeśli monitor twojego komputera nie jest widoczny dla innych, to nie ma nic złego gdy zamieścisz na jego pulpicie zdjęcie, które wywołuje uśmiech na twojej twarzy.
Może to być zdjęcie pięknego krajobrazu lub kwiatów. Unikaj jednak wgrywania fotografii ukazującej ciebie bawiącej się na przykład na wieczorze panieńskim kuzynki. Nigdy nie wiadomo kto i kiedy stanie za twoimi plecami i zobaczy coś czego nie chcesz ujawniać – zwłaszcza szefowej lub koleżance, która lubi plotkować.

Zieleń

Fot. Fotolia.com

Jeśli lubisz kwiaty, to przynieś je do pracy i postaw na biurku. W przypadku kwiatów ciętych, zanim je przyniesiesz, zapytaj swoich współpracowników czy zapach im nie będzie przeszkadzał lub czy nie są uczuleni.

Rośliny zapewne rozświetlą surowe, biurowe pomieszczenia. Dzięki nim otoczenie twojego biurka będzie przytulniejsze.

Ponadto nie od dzisiaj wiadomo, że zielony kolor ma zbawienny wpływ na zmęczone oczy.

Tablica korkowa

Jeśli ją masz, to zapełnił ją cytatami, które inspirują cię zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. To również świetne miejsce na laurki twoich dzieci, kartki świąteczne i widokówki od przyjaciół. Spoglądanie na taką tablicę korkową będzie przyjemnością.

Zdjęcie na biurku

Niektóre osoby lubią otaczać się zdjęciami. Jeśli jesteś jedną z nich, to postaw na biurku ramkę ze swoim ulubionym zdjęciem ukazującym rodzinę, narzeczonego, dziecko lub ukochanego psa. Ogranicz się jednak do jednej fotografii. Wystawa ramek będzie ci tylko przeszkadzać w pracy, ponieważ zajmie większość twojego biurka.

Ulubiony kubek

Kubek lub filiżanka to nieodzowny element pracowniczego biurka. Przynieś do pracy swój ulubiony, z którego picie kawy będzie przyjemnością.

torebki

Torebka dla bizneswoman

savoir vivre

Czego nie należy mówić szefowi?