zamknij
Jak powinna wyglądać dezynfekcja w salonie kosmetycznym?

Jak powinna wyglądać dezynfekcja w salonie kosmetycznym?

0udostępnień
13 grudnia 20181576Views

Często wybierając salon kosmetyczny, skupiamy się na wyglądzie pomieszczenia, ale również na talencie pracowników lub opinii innych klientów. Jednak zapominamy o innych bardzo ważnych aspektach. Przede wszystkim warto zapytać o sposoby dezynfekcji i sterylizacji narzędzi kosmetycznych. Najpierw jednak sami musimy dowiedzieć się, jak powinno to wyglądać. Dzięki temu łatwiej nam będzie określić, czy przebiega to zgodnie z normami.

Dlaczego dezynfekcja narzędzi kosmetycznych jest ważna?

Przede wszystkim powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że każdy gabinet, w którym używane są różnego rodzaju narzędzia, konieczna jest ich dokładna dezynfekcja. Ważne jest to m.in. ze względu na kontakt ze skórą. W przypadku salonu kosmetycznego może też dojść do przerwania ciągłości naskórka, a w konsekwencji do bezpośredniego kontaktu sprzętu z krwią klienta. Takie zdarzenie może być naprawdę niebezpieczne i może doprowadzić do zarażenia gronkowcem, świerzbem, grzybicą paznokci lub stóp, a także wirusem HIV. Jednak nic nam nie grozi w salonach, które postępują zgodnie z prawem i dbają o właściwą sterylizację i dezynfekcję wszystkich narzędzi. Dlatego tak ważne jest to, żebyśmy zwracali uwagę na ten aspekt.

Na czym polega dezynfekcja narzędzi kosmetycznych?

Pamiętajmy o tym, że dezynfekcje można wykonywać w różny sposób. Pierwszy z nich jest bardziej tradycyjny i jest już rzadko stosowany w salonach kosmetycznych. Przede wszystkim dlatego, że potrzeba do tego większej ilości czasu. Konieczne jest też zanurzenie w roztworze o określonym stężeniu. Istnieje też drugi sposób, który jest stosowany przez większość salonów kosmetycznych. Wiąże się z dużą skutecznością i łatwością. W większości przypadków wystarczające jest użycie odpowiedniego sprzętu jak np. autoklawę, który wykona cały proces za pracowników. Wszystkie informacje na temat tego urządzenia znajdziemy na stronie https://activeshop.com.pl/dezynfekcja-i-sterylizacja/autoklawy-kosmetyczne-i-medyczne.html.

Po czym możemy poznać dobry salon kosmetyczny?

Oczywiście musimy zdawać sobie sprawę z tego, że dobry salon kosmetyczny to taki, który dba o wiele aspektów. Jednym z najważniejszych jest higiena pracowników oraz ich staranność w zakresie dezynfekcji i sterylizacji narzędzi pracy. Dzięki temu wszyscy klienci mogą czuć się bezpiecznie i nie muszą martwić się tym, że ich zdrowie jest zagrożone. Jeżeli dopiero pierwszy raz odwiedzimy dany salon kosmetyczny, to na pewno bardzo pomocne będą opinie innych klientów. Warto też zwrócić uwagę na parę podstawowych zasad, którymi powinni kierować się pracownicy, by prawidłowo dbać o higienę.

Podstawowe zasady dobrego salonu kosmetycznego

  • W pomieszczeniu jest czysto,
  • Pracownicy myją ręce przed i po zabiegu,
  • Każdy pracownik jest ubrany w czysty fartuch,
  • Stosowane są preparaty do dezynfekcji rąk i stóp klientów,
  • Klient widzi, jak czyste narzędzia są wyjmowane z opakowania,
  • Pracownicy wykonują poszczególne zadania w jednorazowych rękawiczkach.

Dlaczego warto kupować oryginalne, markowe ubrania w internecie?

Jak urządzić małe biuro?