zamknij
Jak się ubrać do pracy zachowując własny styl?

Jak się ubrać do pracy zachowując własny styl?

0udostępnień
ubiór do pracy

W ubiorze, tak jak w innych dziedzinach życia, warto znaleźć swój styl. I nie musi to być idealny i wyrafinowany wygląd, który nasuwa na myśl sztab pracujących ciężko stylistów.

Bardziej chodzi o znalezienie zestawów ubrań, w których dobrze się czujemy, ubrania - klasyka dobrze wyglądamy i które odpowiadają naszemu wiekowi oraz wykonywanemu zawodowi. Poza tym warto, żeby odpowiadały też naszej sylwetce i były odpowiednio dobrane kolorystycznie i jakościowo. Oczywiście dobrze jest, gdy ubrania są zgodne z naszym temperamentem i wyrażają naszą osobowość, ale nie zawsze jest łatwe.

ubranie - klasyka 4Zazwyczaj świetnie sprawdza się ponadczasowa elegancja. Ubrania klasyczne z materiałów dobrej jakości w wybranych kolorach, które korespondują z naszym typem urody. Należy unikać ślepego naśladownictwa trendów, które niestety nie zawsze służą każdej osobie.

Zazwyczaj sprawdza się klasyka, czyli zestawienia bieli, czerni, szarości, brązów i beży w klasycznych fasonach. ubranie - klasyka 2Sprawdzą się zarówno tradycyjne kostiumy jak i połączenia koszuli ze spodniami czy spódnicą. Dobrym pomysłem są również marynarki, które sprawdzą się ze spodniami. Należy jednak zawsze pamiętać, żeby ubranie - klasyka 3ubrania były dobrej jakości i ubranie - klasyka 2 dobrane zarówno kolorystycznie jak i co do rozmiaru. I takie klasyczne zestawienie warto uzupełnić dobrej jakości dodatkami takimi jak biżuteria czy szal, który może jako kolorowy akcent ożywić całość zestawu. W zasadzie często to właśnie dodatki niebanalne i dobrej jakości nadają styl całości.

Warto też pamiętać o butach i torbie dobrej jakości – wprawne oko zazwyczaj zauważy materiał z jakiego są wykonane – tu nie należy oszczędzać.

 

zdjęcie główne

Analiza kolorystyczna

ubiór odpowiedni do wieku

Ubiór odpowiedni do wieku