zamknij
Jak udekorować biuro na Boże Narodzenie?

Jak udekorować biuro na Boże Narodzenie?

0udostępnień
dekorowanie biura

Biuro jest miejscem, w którym ludzie spędzają większość czasu. Czasami więcej niż we własnym domu. Dlatego, kiedy nadchodzą święta Bożego Narodzenia wielu z nas chciałoby przynieść trochę nastroju świątecznego do miejsca, w którym pracuje. Podpowiemy ci jak udekorować biuro na Boże Narodzenie.

Przy dekorowaniu biura pamiętaj o kilku podstawowych zasadach:

  • unikaj symboli religijnych jednej wiary, dzięki temu uszanujesz poglądy pracowników o innej wierze i ateistów;
  • unikaj ozdób w jaskrawych kolorach – męczą one wzrok;
  • dostosuj ozdoby do charakteru firmy i klienteli, np. pluszowy renifer na biurku recepcjonistki w kancelarii prawniczej raczej nie będzie wskazany. Natomiast firma reklamowa może pozwolić sobie na nowoczesne ozdoby świąteczne.

Choinka

Jeśli masz małe biuro, to nie musisz ustawiać choinki, wystarczą inne ozdoby świąteczne. Jeżeli jednak uznasz, że choinka jest niezbędnym elementem w dekoracji świątecznej, to zdecyduj się na wersję mini. Również naturalne drzewka mogą sprawić sporo problemu. Co prawda sztuczne choinki nie mają tyle wdzięku i nie pachną, ale są wytrzymałe i nie wymagają pielęgnacji.

Kiedy już zdecydujesz się na rodzaj choinki, poszukaj odpowiedniego dla niej miejsca. Najlepiej będzie jeśli postawisz ją w rogu pokoju. Nie ustawiaj choinki w przejściach i między biurkami. Do dekoracji użyj prostych i czystych ozdób świątecznych.

Ornamenty świąteczne i stroiki

Jeśli nie masz choinki, możesz użyć ozdób świątecznych w postaci ornamentów i stroików. Zaletą ornamentów jest to, że możesz je zawiesić niemal wszędzie, np. na suficie, ścianach i na lampach. choinka

Nie zawieszaj ich jednak na sprzętach i meblach, które często otwierasz lub przesuwasz.

Natomiast stroiki z igliwia, udekorowane na przykład bombkami i kokardkami, możesz postawić na stolikach lub biurku recepcjonistki. Całości dopełni świeca wstawiona w środek stroika.

Lampki, girlandy i wianki świąteczne

Innymi dekoracjami świątecznymi, których możesz użyć w biurze są lampki, girlandy i wianki świąteczne. Ładnie wyglądają zawieszone w oknach i na drzwiach. Przestrzegamy jednak przed zawieszaniem lampek blisko girlandów. Rozgrzane lampki mogą zapalić girlandy, a to już krok do pożaru w biurze.

Gwiazda betlejemska

Oprócz świecidełek i stroików to właśnie gwiazda betlejemska tworzy uroczysty nastrój Bożego Narodzenia. Pięknie wygląda przystrojona bombkami.

Zaangażowanie pracowników

Zadbaj o to, aby wszyscy pracownicy w firmie brali udział w świątecznym dekorowaniu biura. Będzie to dobry pretekst do zintegrowania zespołu.

Zachęć swoich pracowników, aby ozdobili biurka świątecznymi drobiazgami, które przyniosą z domu, np. figurkami świątecznymi bądź kartkami świątecznymi, które otrzymali w zeszłym roku.

 

pozafinansowe motywowanie pracowników

Pozafinansowe sposoby motywowania

wigilia firmowa

Savoir vivre podczas wigilii firmowej