zamknij
Jak urządzić małe biuro?

Jak urządzić małe biuro?

0udostępnień

Mały metraż to często aranżacyjne wyzwanie, które może przysporzyć wielu trudności. Jednak pomysłów na to jak wkomponować niezbędne w pracy biurowej sprzęty jest wiele, dzięki czemu możesz mieć funkcjonalne i przytulne biuro.

Ergonomia i funkcjonalność

Jeżeli oprócz niewielkich rozmiarów biura dysponujesz również ograniczonym budżetem, musisz skupić się przede wszystkim na wyposażeniu miejsca pracy w niezbędne sprzęty. Pamiętaj, że efektywność jest w dużym stopniu uzależniona od komfortu oraz warunków, w jakich wykonujesz codzienne obowiązki, dlatego zainwestuj w odpowiednie biurko i fotel.

Pamiętaj, że światło dzienne jest najlepsze dla naszych oczu. Jeżeli siedzisz tyłem do okna, lub biuro jest usytuowane w taki sposób, że cały dzień dokucza ci słońce koniecznie zainstaluj rolety lub żaluzje. Ciekawym rozwiązaniem są rolety plisowane, które można dostać w wielu wariantach kolorystycznych a nawet z nadrukowanymi elementami dekoracyjnymi. Dzięki zastosowaniu jasnych rolet dodatkowo rozświetlisz małe pomieszczenie. Jeżeli profil twojej działalności wymaga częstych wizyt klientów zadbaj o kilka krzeseł, najlepiej wykorzystać w tym celu krzesła składane, które nie zajmują zbyt wiele miejsca.

Wrażenie przestrzeni

Fot. Fotolia.com

Jasne kolory i gładkie ściany, uporządkowana przestrzeń sprzyjają koncentracji i tworzą wrażenie przestrzeni. Duże wzory oraz kontrastowe zestawienia kolorystyczne zmniejszają i przytłaczają małe wnętrza. Ta sama zasada dotyczy mebli. W tym przypadku również sprawdzą się delikatne barwy oraz lekka konstrukcja, np. mebli modułowych.

Kolor ścian – optycznie pomniejszymy małą przestrzeń stosując barwy inne niż jasne, pastelowe i malując sufit na kolorowo. Najlepszym rozwiązaniem jest zawsze biały sufit, który wydłuża pomieszczenie i dzięki odbijaniu światła dodatkowo je rozjaśnia. Szafa wnękowa na dokumenty z lustrzanymi frontami, wiszące półki i szafki pozwolą efektywnie wykorzystać przestrzeń.

Przydatne tricki i zasady feng-shui

Biurko ustaw w taki sposób, żeby mieć dobry widok na całe pomieszczenie oraz na osoby do niego wchodzące. Za plecami najlepiej mieć ścianę, nie okno. Według zasad feng shui silne oparcie w postaci ściany dodaje nam pewności siebie i odwagi. Natomiast ściana przed oczami to bariera i zablokowanie energii twórczej, dlatego unikaj takiego ustawienia mebli. Porządek na biurku to porządek w głowie, dlatego zadbaj o zakup praktycznych organizerów, pojemników i piórników – dzięki temu wszystko zawsze będzie na swoim miejscu. Urządzenie wielofunkcyjne, drukarki i skanery nie powinny stać w centralnej części pomieszczenia ponieważ będą zakłócały przepływ energii, dlatego najlepiej ustawić je w rogu.

Niewielkim nakładem możesz doskonale zaaranżować nawet małą przestrzeń, przede wszystkim uruchom wyobraźnię. Pamiętaj, aby dobierać wszelkiego rodzaju dodatki zarówno w zgodzie z własnym gustem, jak i profilem działalności twojej firmy.

Jak spać pomiędzy wykładami a imprezowaniem – przewodnik studenta

Sukienki MIDI – ciągle na topie?