zamknij
Jak zrobić karierę w turystyce?

Jak zrobić karierę w turystyce?

0udostępnień
praca w turystyce

Praca w branży turystycznej to szansa dla kobiet niezależnych, kreatywnych i lubiących pracę z innymi ludźmi. To praca, która pozwala jednocześnie spełnić marzenia o dalekich wyprawach i rozwijać skrzydła. W jakich zawodach związanych z turystyką mogą realizować się kobiety kochające podróże?

Piloci wycieczek: zwiedzaj świat i zarabiaj!

To praca idealna dla tych, którzy nie lubią zbyt długo tkwić w jednym miejscu. Pilot w czasie wyjazdów turystycznych ma przede wszystkim czuwać nad bezpieczeństwem grupy oraz pilnować, by wszystkie świadczenia zostały zrealizowane. To pilot opłaca noclegi i przydziela pokoje w hotelu, pilot dba o to, aby posiłki zostały podane na czas oraz by grupa mogła zwiedzić te obiekty, które w programie wycieczki zostały podane jako podstawowe atrakcje. Pilot, który odpowiada za realizację programu, współpracuje też z lokalnymi przewodnikami oraz sam potrafi wiele powiedzieć na temat odwiedzanych miejsc. Praca ta jest zawodem idealnym dla tych, którzy kochają podróże i swą wiedzą na temat świata chcą się dzielić z innymi.

Rezydent turystyczny: cenna pomoc dla turystów

lotnisko
Fot. Fotolia.com

Bez niego ciężko wyobrazić sobie pobyt w zagranicznym kurorcie. To on pomaga w organizacji czasu turystom, on służy pomocą językową oraz swą orientacją w terenie. Rezydent to reprezentant organizatora turystyki, który w hotelu zajmuje się jego klientami. Od rezydenta zależy min. to, czy w hotelu klienci będą mogli skorzystać ze wszystkich świadczeń. Każde bezpieczne biuro podróży, takie jak np. Rainbow Tours, stara się zapewnić swym klientom takie wsparcie na najwyższym poziomie. Ci, którzy w hotelach goszczą dość często, z pewnością nie raz mogli się przekonać o roli, jaką dobry rezydent odgrywa w zagranicznych kurortach. Jego praca jest nie tylko ważna, ale i doceniana przez turystów i organizatorów turystyki. Rezydent może nie tylko pomagać innym, ale też cieszyć się możliwością spędzania czasu w popularnych ośrodkach turystycznych.

Lubisz dzieci? Zostań animatorem!

Choć animatorzy pomagają w ciekawym spędzaniu czasu wolnego i dorosłym turystom, ich praca najważniejsza jest dla rodzin wypoczywających w dalekich kurortach z dziećmi. Brzydka pogoda nie musi dzięki nim oznaczać nudy dla najmłodszych. Animator świetnie potrafi zapełnić czas wolny. Ma podejście do dzieci, jest jednocześnie specjalistą od wymyślania nowych zabaw. We współczesnej turystyce zapotrzebowanie na jego usługi jest ogromne. Jeśli masz podejście do dzieci, lubisz pracę z nimi i chcesz spędzać czas w miejscach atrakcyjnych pod względem turystycznym, ten zawód może się okazać Twoim powołaniem.

Praca w turystyce to nie tylko godziny spędzone w biurze na obsłudze klientów. To ciekawe zadania, które można realizować w terenie. Dla aktywnych osób, które chcą zarabianie połączyć z pasją podróżowania, praca pilota, rezydenta lub animatora może się okazać początkiem wspaniałej kariery w turystycznej branży.

soczewki kontaktowe

Przejście z okularów na soczewki – jak się przestawić?

wakacje we dwoje

Teneryfa – idealne miejsce na romantyczne wakacje we dwoje