zamknij
Przejście z okularów na soczewki – jak się przestawić?

Przejście z okularów na soczewki – jak się przestawić?

0udostępnień
soczewki kontaktowe

Szacuje się, że około 50% populacji ma problemy ze wzrokiem. Korygowanie wad odbywa się najczęściej za pomocą okularów lub soczewek kontaktowych. Czy warto porzucić tradycyjne szkła właśnie na rzecz soczewek? Jakie pytania najczęściej zadają zainteresowani?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że współcześnie za pomocą soczewek kontaktowych można skorygować prawie wszystkie wady wzroku, czyli krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm i prezbiopię. Ostatnia z nich związana jest z naturalnym procesem starzenia się naszych komórek i dotyka głównie osób po 40. roku życia. Niezależnie od schorzenia wiele osób powstrzymuje się przed sięgnięciem po soczewki, gdyż powiela schemat myślenia o nich według dwóch błędnych twierdzeń: szkła są drogie i wymagają specjalnej, czasochłonnej pielęgnacji. Tymczasem jest zupełnie inaczej.

contact-lenses-pictureSoczewki – wygodne i docenione

O ile w 1970 roku na świecie z soczewek kontaktowych korzystało maksymalnie 2 mln osób, to w 1986 roku było to już około 25 mln konsumentów. W dzisiejszych czasach liczba ta przekracza 100 mln pacjentów. Liczby mówią same za siebie – ten produkt jest wygodny. Poza klasycznymi znaleźć można także soczewki kontaktowe kolorowe, które pozwalają na pogłębienie naturalnego koloru oczu lub jego radykalną zmianę. Co więcej, wszystkie soczewki umożliwiają nieskrępowane uprawianie sportu, są też tak zaprojektowane, aby polepszyć jakość widzenia.

Ile kosztują soczewki?

Mitem jest, że soczewki są drogie i mogą pozwolić sobie na nie jedynie nieliczni. Przeciwnie, ceny zaczynają się już od kilkunastu złotych. Co więcej, dotyczy to nie tylko klasycznych produktów z mocą optyczną, ale również kosmetycznych. Soczewki kontaktowe kolorowe można zakupić, wydając mniej niż 20 złotych, choć w każdym przypadku ostateczny koszt zależy od tego, czy są one jednodniowe czy miesięczne. Trzeba przy tym wskazać, że część osób korzystających z soczewek traktuje je jako alternatywę dla okularów, które zakłada wyłącznie wówczas, gdy to konieczne.

Pielęgnacja a przyzwyczajenia

Przejście z okularów na soczewki wymaga wyłącznie zmiany dotychczasowych porannych przyzwyczajeń. Pielęgnacja szkieł kontaktowych nie skupia specjalnej uwagi, jeżeli zadba się odpowiednio o pudełko do ich przechowywania. Osoby, które zdecydowały się na klasyczne soczewki czy soczewki kontaktowe kolorowe, podkreślają, że kosmetyka tego produktu zamyka się w ciągu 5 minut i może być powiązana z wieczorną toaletą. Wówczas rankiem soczewki wystarczy po prostu założyć.

mail z cv

Mail z cv – co w nim napisać?

praca w turystyce

Jak zrobić karierę w turystyce?