zamknij
Jak projektować graficznie strony internetowe?

Jak projektować graficznie strony internetowe?

0udostępnień
20 września 20221188Views

Strona internetowa to dzisiaj biznes i ciekawy element funkcjonowania działalności gospodarczej. Dobry projekt witryny sprzedażowej wpływa pozytywnie na wskaźnik konwersji sprzedaży. Jakimi zadami kierować się przy projektowaniu graficznym strony internetowej i w jaki sposób podejść do schematu rozkładu najważniejszych elementów?

Dlaczego warto dopasować jakościowe narzędzie do projektowania graficznego?

Większość narzędzi, aplikacji do projektowania graficznego stron internetowych wykorzystuje grafiki wektorowe, stosunkowo łatwe w dalszej obróbce oraz optymalizacji pod indywidualne potrzeby biznesu, grupę docelową. Niektóre narzędzia posiadają ogromne bazy elementów w wewnętrznej bibliotece i naturalne wtyczki rozszerzające funkcje projektowe. Im bardziej spersonalizowana pod grupę docelową strona internetowa, tym z reguły lepiej dla konwersji, ale to wymaga nieustannych analiz i badań statystycznych.

Dlaczego łatwość nawigacji to najczęściej sprawa krytyczna dla wzrostu konwersji?

Jedna z najważniejszych zasad graficznego projektowania serwisów online to łatwość nawigacji i wyraźne oznaczenie koszyka zakupowego. Użytkownik, który wchodzi na stronę i nagle znika to jasna informacja, że coś w projekcie nie wyszło. Poza samym projektowaniem graficznym musisz postawić na stałe monitorowanie statystyk, krytycznych dla wzrostu użyteczności. Aktualnie w tworzeniu stron internetowych stosuje się zasadę równomiernego rozłożenia ze względu na rosnący udział urządzeń mobilnych. Coraz więcej konsumentów przesiaduje i robi zakupy za pośrednictwem smartfonów, tabletów. Strona internetowa, która nie jest dopasowana do takich potencjalnych klientów, po prostu traci.

W jaki sposób rozdzielać układ strony w taki sposób, aby stał się bardziej użyteczny?

Najlepiej zarabiające strony internetowe dysponują jasno wydzielonym działem marketingowym i nie zaburzają lektury i przeglądania najważniejszych działów ogromnymi reklamami. Wyskakujące okienka przeszły już do historii. Dzisiaj przyciąga się klientów przez newslettery i budowanie własnej bazy e-mail. Na stronie internetowej pracuje się z czcionkami, układem tekstu kolorami, cieniami, tłem, efektami specjalnymi, galeriami, ścieżkami, unikalnymi kształtami, multimediami. Ogarnięcie wszystkiego wymaga czasu oraz testowania różnych wersji. Już na etapie budowania szkieletu konstrukcyjnego łatwo rozpoznać idealny układ dla danego biznesu. Inaczej do sprawy projektowania serwisu podejdzie bloger handlujący własnymi publikacjami, a inaczej sklep ze zróżnicowanym asortymentem albo hurtownia.

Jak podejść do układu graficznego strony internetowej

  • prostota nawigacji,
  • unikanie nadmiernego marketingu,
  • prototypy do testowania,
  • czytelność, także dla użytkowników urządzeń mobilnych.

Dlaczego warto wszystko testować?

Układy graficzne poddaje się naturalnie testom z czasem przekładającym się na lepsze zrozumienie grupy docelowej. Intuicyjne strony internetowe przyciągają użytkowników na dłużej. Warto zatem poświęcić nieco więcej czasu na zbadanie najlepszego układu graficznego.

Więcej przeczytasz na: https://uxupgrade.pl/czym-jest-web-design-i-jakie-ma-korzysci

Bielizna plus size – co powinna zawierać garderoba intymna puszystej pani?

Nowe trendy w makijażu brwi