zamknij
Świetny pomysł na biznes dla kobiety w postaci sklepu internetowego

Świetny pomysł na biznes dla kobiety w postaci sklepu internetowego

0udostępnień
25 lutego 20191334Views

Obecnie niemalże każdy może stać się swoim własnym szefem. Dotyczy to nie tylko mężczyzn, ale także kobiet. Własny sklep internetowy dla kobiety jest szansą na wyrwanie się z niesatysfakcjonującej pracy na etacie czy też może stanowić źródło dochodu podczas przebywania na urlopie macierzyńskim. Jest to szansa na unikniecie wypalenia zawodowego i osiągnięcie wymarzonych zarobków. Posiadanie e-sklepu to sposób na bycie niezależną kobietą, która pracuje ile chce i kiedy chce oraz sprzedającą cokolwiek zechce. Tym bardziej, że nie trzeba wcale mieć jakiegoś wyższego wykształcenia ani też dużego kapitału na start.

Świetny pomysł na biznes dla kobiety w postaci sklepu internetowego

Z całą pewnością nie dla każdego jest praca na etacie, która bardzo często przyczynia się do chronicznego zmęczenia, wypalenia zawodowego i braku satysfakcji z otrzymywanego wynagrodzenia. Ile razy to słyszy się o nadużywaniu władzy przez nie do końca uczciwych szefów czy też o pracowaniu ponad swoje siły. Nie każdego przecież satysfakcjonuje otrzymywanie najniższego wynagrodzenia za swój cenny czas i energię oraz wiedzę i umiejętności. Jeśli kobieta chce być niezależna i zarabiać tyle, aby mogła prowadzić godne życie, to warto zastanowić się nad otwarciem własnego biznesu.

Jaki biznes dla kobiety?

Świetną opcją będzie prowadzenie sklepu internetowego, co stanie się nie tylko źródłem nieprzeciętnych dochodów, ale również przyjemnym zajęciem i możliwością rozwijania swoich pasji. Własny sklep internetowy w modelu dropshipping jest idealnym rozwiązaniem dla każdej kobiety. Nie trzeba nawet posiadać dużego kapitału na stworzenie sklepu ani też na prowadzenie magazynu. Nie ma nawet konieczności wychodzenia z domu, a swój biznes można promować w Sieci. Facebook, Instagram czy blog to świetne miejsca do zaistnienia w Sieci. Dzięki skorzystaniu z platformy sklepowej oprócz gotowego narzędzia do sprzedaży w postaci sklepu internetowego na abonament, można liczyć także na wsparcie techniczne.

Jak zacząć?

To od nas zależy to, co chcemy sprzedawać i z kim chcemy współpracować. Gotowe platformy sklepowe takie jak Sky-Shop.pl udostępniają możliwość integracji sklepu z próżnymi systemami – firmami kurierskimi, szybkimi metodami płatności online, hurtowniami w modelu dropshipping, porównywarkami cen, serwisami aukcyjnymi czy też portalami społecznościowymi. Można zatem sprzedawać produkty i to bez koniecznością ich magazynowania co jest ogromną oszczędnością czasu i pieniędzy. Pracować można wszędzie tam, gdzie się aktualnie przebywa i to o dowolnej porze dnia. Sklep internetowy jest dostępny przez całą 24h/dobę, a więc cały czas na nas zarabia – nawet wtedy kiedy śpimy. Internauci robią zakupy zarówno za dnia, jak i w godzinach wieczornych czy też nawet nocnych. Elastyczny grafik pracy jest z całą pewnością ogromną zaletą prowadzenia e-sklepu. Każda kobieta może spróbować swoich sił i to bez koniecznością zakładania firmy czy też opłacania składek ZUS. Dzięki wprowadzeniu Konstytucji Biznesu możliwe jest rozpoczęcie swojej działalności na próbę. Nie trzeba jej rejestrować, jeśli comiesięczne przychody nie przekraczają połowy płacy minimalnej. W ten sposób można uniknąć płacenia składek na ubezpieczenie społeczne i opłacać wyłącznie składkę zdrowotną. Po sześciomiesięcznym zwolnieniu z ZUS można skorzystać z opcji dwuletniej ulgi w postaci małego ZUS-u.

Czy odbierać maile i telefony służbowe na urlopie? Jeśli tak, to kiedy?

Jak zwolnić pracownika w dobrym stylu?