zamknij
To coraz bardziej popularne rozwiązanie dla mikroprzedsiębiorców i freelancerów. Warto?

To coraz bardziej popularne rozwiązanie dla mikroprzedsiębiorców i freelancerów. Warto?

0udostępnień

Wirtualne biura cieszą się rosnącą popularnością, przede wszystkim wśród osób prowadzących własny biznes, jednak nie potrzebujących do tego specjalnego miejsca. Praca w zaciszu domowym dla wielu jest zarówno atrakcyjna, jak i praktyczna. Jednoosobowa działalność lub nawet kilka osób w firmie, jednak pracujących zdalnie, nie wymagają przecież wynajęcia lokalu biurowego. Jednak w prowadzeniu biznesu dobry, rozpoznawalny adres firmy zdecydowanie się przydaje. Czy wirtualne biuro to zatem dobry pomysł?

Wirtualne biura istnieją naprawdę

Może dla niektórych osób nieco niepokojąco to brzmi, jednak „wirtualne” nie znaczy tutaj wcale, że pozbawione swojej fizycznej formy. Wirtualne biuro to bowiem konkretne miejsce, adres, a także pracownicy. Decydując się na tego typu rozwiązanie, po prostu wynajmujesz dany adres, najczęściej wraz z proponowanymi dodatkowymi usługami, np. w postaci odbioru firmowej korespondencji. Pod wybranym adresem rejestrujesz, a następnie prowadzisz swoją działalność, niezależnie od tego w jaki sposób i gdzie faktycznie działa Twoja firma. Możesz zatem prowadzić biznes z dowolnego miejsca na świecie, a informacja, która dotrze do Twoich klientów będzie taka, że Twoja firma znajduje się np. w Warszawie. Rozwiązanie budzące zaufanie, praktyczne i przejrzyste, prawda?

Istotne tutaj jest jednak to, aby wybrany adres był naprawdę dobry, jak te proponowane przez warszawską firmę OmniOffice – rozpoznawalny, budzący zaufanie, wręcz prestiżowy i stanowiący wizytówkę Twojej firmy. To w zasadzie sedno wirtualnego biura.

Fot. Fotolia.com

Dlaczego warto?

Wirtualne biuro to przede wszystkim adres, pod którym zarejestrujesz swoją firmę. Jednak adres to w tym przypadku nie wszystko. Najczęściej towarzyszą mu różne, w zależności od tego, na jaką ofertę się zdecydujesz, usługi. Większość właścicieli biur wirtualnych proponuje przedsiębiorcom m.in.:

  • przechowywanie, skanowanie i porządkowanie firmowej korespondencji,
  • obsługę połączeń przychodzących do firmy,
  • doradztwo w sprawach związanych z prowadzeniem rachunkowości biura,
  • profesjonalną obsługę spotkań biznesowych.

Pracując w domowym zaciszu, zyskujesz tutaj np. możliwość organizowania spotkań biznesowych w sali konferencyjnej jednego z prestiżowych biurowców klasy A, w samym centrum stolicy. Jeśli będzie wymagała tego sytuacja, wynajmiesz sobie biuro „na godziny”. A jeśli dopadną Cię wątpliwości związane z księgowością firmy, możesz skorzystać z profesjonalnego wsparcia.

Wirtualne biura Warszawa – potrzebne od zaraz

Jak już wspomnieliśmy kluczową kwestią w wyborze wirtualnego biura jest dobry adres – rozpoznawalny, prestiżowy, będący wizytówką firmy. Jeśli właśnie zaczynasz działalność, wynajmujesz mieszkanie i nie możesz zarejestrować pod tym adresem swojej firmy lub po prostu chcesz założyć firmę w Warszawie bądź jedynie przyciągnąć klientów ze stolicy – wirtualne biuro pod warszawskim adresem będzie z pewnością dobrym rozwiązaniem. Jednak pamiętaj, że nie każde wirtualne biuro jest równie dobre. Tutaj warto sięgnąć po sprawdzone oferty, z najwyższej półki, jak te proponowane przez OmniOffice.

metoda SMART

Metoda SMART – definiowanie celów w życiu

Tłumaczenia zwykłe a tłumaczenia uwierzytelnione