zamknij
Makijaż na rozmowę kwalifikacyjną

Makijaż na rozmowę kwalifikacyjną

0udostępnień
makijaż na rozmowę kwalifikacyjną

Na rozmowie kwalifikacyjnej musimy czuć się swobodnie i pewnie. Strój i makijaż bardzo może nam w tym pomóc. Pamiętajmy o tym, że nasz wizerunek jest naszą wizytówką. Przez to jak wyglądamy oceniają nas inni i już na podstawie stroju wyrabiają sobie wstępną opinię o nas.

Makijaż na rozmowę kwalifikacyjną jest dopełnieniem naszego osobistego wizerunku, ma się charakteryzować subtelnością.

Fot. Fotolia.com

Podkład i róż

Postaraj się używać delikatnych płynnych podkładów, które nie będą mocno kryjące i nie dadzą efektu maski, a poprawią koloryt twarzy. Na policzki nałóż delikatny róż w bardzo jasnej tonacji z drobinkami złota, by lekko rozświetlić twarz.

Cienie do powiek

Do makijażu oczu użyj kredki w kolorze brązu lub szarości. Namaluj kreski wokół oka przy linii rzęs nie dochodząc do wewnętrznego kącika (3/4 oka). Taką kreskę możesz lekko rozetrzeć patyczkiem higienicznym, aby nie była taka mocna. Kolor cieni wybierz w najbardziej neutralnych kolorach różu, beżu, brązu i grafitu. Cienie nakładaj na górną powiekę, zaczynając od zewnętrznego kącika. Tam połóż najciemniejszy cień, na środek powieki – jaśniejszy i najjaśniejszy w wewnętrznym kąciku. Chcąc powiększyć optycznie oczy pomaluj białą kredką wewnętrzną stronę dolnej powieki. Wytuszuj dobrze rzęsy. Taki minimalistyczny makijaż sprawi, że będziemy wyglądać pięknie i profesjonalnie.

Jak już uporasz się z makijażem, odpowiednio uczeszesz, dobierzesz strój, w którym będziesz się czuła dobrze i pewnie, stań przed lustrem, uśmiechnij się i z dobrym nastawieniem idź na rozmowę kwalifikacyjną.

I jeszcze coś…

Dbaj o siebie, zawsze znajdź czas na relaks. Chwila przyjemności każdemu się należy, a my kobiety lubimy zmieniać swój wizerunek i to dzięki zmianom czujemy się atrakcyjne.

Nie tylko wygląd zewnętrzny jest ważny, znajdź cel w życiu, rozwijaj swoje pasje, ucz się nowych rzeczy, poznawaj świat, ciesz się małymi rzeczami – to w nich tkwi największe szczęście. Chwytaj chwile, baw się życiem i nie zapominaj o sobie. W codziennych obowiązkach właśnie o sobie zapominamy, wszystko staje się ważniejsze od nas, a czasu dla siebie już nie starcza. Starajmy się wygospodarować chwile tylko dla siebie. Bo trzeba dobrze wyglądać każdego dnia a nie tylko na rozmowie kwalifikacyjnej.

 

Agnieszka Lach

Agnieszka Lach

Makijażem zawodowo zajmuje się od wielu lat. Wykonuje makijaże na wszelkie okazje (m.in. stylizacje ślubne, sylwestrowe, studniówkowe). Prowadzi konsultacje i spotkania, mające na celu dobór indywidualnej palety barw i makijażu.

Terapia ozonowa dla włosów – czy warto ją stosować?

System motywacyjny. Jak go zbudować?