zamknij
Szukasz pracy? Przygotuj mistrzowskie CV!

Szukasz pracy? Przygotuj mistrzowskie CV!

0udostępnień
20 maja 20211046Views

Stworzenie mistrzowskiego CV stanowi pierwszy krok do zdobycia wymarzonej pracy. Sposób prezentacji własnej osoby rekruterowi ma fundamentalne znaczenie przy podejmowaniu decyzji o zaproszeniu na rozmowę kwalifikacyjną. Jak pokazać się od najlepszej strony, jakie elementy uwzględnić w życiorysie, aby stworzyć mistrzowskie CV?

Informacje zgodne z prawdą

To chyba najistotniejszy element dobrego życiorysu. Trzeba zwrócić szczególną uwagę na to, jakie elementy umieszczamy, opisując zarówno przebieg kariery, jak i wykształcenia. Wykwalifikowany i doświadczony rekruter potrafi bardzo łatwo obnażyć każde kłamstwo i lepiej dla kandydata, jeśli nie nagina rzeczywistości. Warto pamiętać również o tym, aby w CV zawarte były tylko niezbędne informacje i mieć na uwadze to, aby dopasować je do profilu stanowiska, o które się staramy.

Efekt wizualny

Niechlujne, a co najważniejsze niespójne CV nie może zrobić dobrego wrażenia na pracodawcy, bez względu na to, jakie umiejętności posiada kandydat. Na szczęście obecnie w sieci dostępnych jest mnóstwo szablonów i kreatorów CV, które można dowolnie modyfikować, aby stworzyć mistrzowski życiorys. Dobrym rozwiązaniem jest zadbanie także o odpowiednie zdjęcie. Najlepiej, jeśli jest wykonane w studiu fotograficznym. Troska o efekt wizualny CV pokaże rekruterowi, że podchodzimy do pracy w sposób zaangażowany i profesjonalny. W nowoczesnym CV nie może zabraknąć m.in. rubruki „podsumowanie zawodowe”. Do napisania życiorysu zawodowego można użyć darmowych wzorów CV w formacie Word dostępnych za darmo na eksa.com.pl.

Zainteresowanie i hobby

Pominięcie tego elementu w CV, wbrew pozorom, zadziała na niekorzyść kandydata. Pracodawcy są bardzo często zainteresowani tym, co osoba, starająca się o zatrudnienie, robi w wolnym czasie. Zawarcie w umiejętny sposób zainteresowań w CV pozwoli zdobyć przewagę nad konkurentami, a w niektórych sytuacjach złapać kontakt z rekruterem. W przyszłość może mieć to wpływ na relacje z szefem oraz współpracownikami. Poruszane w przerwach od pracy tematy pozwalają stworzyć przyjazną atmosferę, która pełni niezwykle istotną rolę w miejscu zatrudnienia.

Kursy i dodatkowe umiejętności

W wielu przypadkach o zdobyciu wymarzonej pracy mogą decydować detale. Informacja o ukończonych kursach i szkoleniach pokazuje pracodawcy, że kandydat na stanowisko nieustannie się rozwija i poszerza swoje kompetencje. Zdobywa wiedzę, która z powodzeniem może być wykorzystana w przyszłości na nowym stanowisku. Wszelka aktywność pozazawodowa pozwala sądzić, że jest to odpowiednia osoba do zatrudnienia. Warto podkreślić, że obecnie pracodawcy zwracają również uwagę na umiejętności miękkie, takie jak odporność na stres, możliwości komunikacji i pracy w zespole. Wszystkie te elementy, jeśli są w CV, mogą zadziałać na korzyść osoby, starającej się o zatrudnienie.

Konrad Słynarski

Zastanawiasz się, dlaczego kolana mogą „trzeszczeć”? Poznaj najczęstsze przyczyny tej przypadłości

W jakich opakowaniach serwuje się dziś napoje?