zamknij
Pytanie rekrutacyjne: dlaczego straciła pani poprzednią pracę?

Pytanie rekrutacyjne: dlaczego straciła pani poprzednią pracę?

0udostępnień
rozmowa kwalifikacyjna

Zostałaś zwolniona z pracy? Nie wiesz, co powiedzieć w czasie rozmowy kwalifikacyjnej, jeśli zapytają, dlaczego do tego doszło? W naszej poradzie znajdziesz odpowiedź.

W czasie rozmowy kwalifikacyjnej niełatwo odpowiedzieć na pytanie: „dlaczego została pani zwolniona z poprzedniej pracy?„. Trudność wynika z tego, że podczas spokania w sprawie nowej pracy chciałabyśmy się pokazać z jak najlepszej strony, a tymczasem musimy powiedzieć o swojej zawodowej porażce.

Oto propozycje odpowiedzi, których możesz użyć po usłyszeniu takiego pytania:

 • Utrata pracy była szczęściem w nieszczęściu. Teraz mam możliwość znalezienia pracy, w której będę mogła w pełni wykorzystać swoje umiejętności i która odpowiada moim zainteresowaniom. Wydaje mi się, że ta praca jest właśnie dla mnie. Czy chciałaby pani usłyszeć o moich umiejętnościach związanych z nowymi technologiami?
 • Moje kompetencje nie były do końca dopasowane do potrzeb mojego poprzedniego pracodawcy, ale wygląda na to, że będą pasowały do wymagań pańskiej firmy. Szuka pan osoby, która jest specjalistą ds. marketingu i reklamy oraz zna się na promocji?

  Fot. Fotolia.com
 • Byłam skuteczna w pracy, dobrze radziłam sobie z pracownikami, ale być może nie w pełni rozumiałam oczekiwania swojego szefa. Bardzo szybko podjął decyzję o moim zwolnieniu i nie miałam okazji wykazać się.
 • Nie wykonywałam zadań w sposób, w jaki oczekiwał mój szef i oboje doszliśmy do wniosku, że czas na zmiany, które będą korzystne i dla firmy i dla mnie. Dlatego jestem tutaj, gotowa do pracy.
 • W moim dziale został zatrudniony nowy szef. Wyrzucił ekipę, którą zastał i zatrudnił ludzi ze swojej poprzedniej firmy. Dzięki temu mam możliwość poszukać nowej pracy i nowych wyzwań.
 • Miałam problemy osobiste, które bardzo odbiły się na mojej pracy zawodowej. Na szczęście udało mi się już z nimi uporać i jestem gotowa do nowej pracy i nowych wyzwań.
 • Nie byłam zadowolona z kierunku, w jakim szła moja kariera i niestety moje nastawienie do wykonywanych obowiązków było widoczne. To był powód zwolnienia z pracy. Jestem przekonana, że praca, o którą się staram spełnia wszystkie moje oczekiwania.
 • Zazwyczaj miałam dobre relacje z szefami. Ten przypadek był jednak wyjątkiem. Po prostu nie nadawaliśmy na tej samej fali. Trudno mi powiedzieć, dlaczego.
 • Moje stanowisko pracy zostało zlikwidowane, a obowiązki przekazane firmie outsourcingowej. Słyszałam jednak od osób z innych działów, że wykonywałam pracę dokładniej niż osoba z firmy zewnętrznej.
 • W firmie było kilka redukcji. Ostatnio przyszedł czas na mnie. Zapewne to znak czasu.
 • Byłam bardzo zdesperowana i chciałam szybko znaleźć pracę. Bez zastanowienia zdecydowałam się na pierwszą lepszą. Nie chcę ponownie zrobić tego samego błędu. Chciałabym pracować w dobrze zorganizowanej firmie, w której panują dobre relacje i stawia się na pracę w zespole. W takiej pracy będę mogła dać z siebie wszystko.
płaca

Ile naprawdę zarabiasz?

depilacja

Jak się pozbyć niechcianego owłosienia?