zamknij
Czy warto kupować koszulki z nadrukiem?

Czy warto kupować koszulki z nadrukiem?

0udostępnień
16 listopada 20181448Views

Koszulki z nadrukiem chyba nigdy nie wyjdą z mody. Przeznaczone są zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych, wystarczy tylko wybrać odpowiednią grafikę. W sklepach można znaleźć naprawdę imponujący wybór takiego asortymentu można także stworzyć własną koszulkę z wybranym przez siebie nadrukiem.

Koszulka z własnym nadrukiem – jak ją zrobić?

W sklepach bez trudu można kupić koszulki z nadrukami jednak często i jakość koszulki i samego nadruku pozostawia wiele do życzenia więc najlepszym wyjściem z sytuacji będzie stworzenie jej zgodnie z własnymi wymaganiami. Wbrew pozorom samodzielne wykonanie nadruku nie jest wcale takie trudne i nie potrzebna jest do tego celu specjalistyczna wiedza ani urządzenia. Wystarczy tylko kupić gotową „prasowankę” i za pomocą żelazka odbić ją na koszulce. Wadą takiego nadruku będzie niestety niska jakość oraz trwałość. Jeśli wśród gotowych nadruków nie znajduje się nic interesującego można wykonać własny projekt który będzie wymagał użycia termotransferowego papieru. Problem może stanowić jedynie drukarka, bo na typowo domowym sprzęcie niestety wydruk może nie być dobry. Najlepszym sposobem będzie skorzystanie z oferty tulzo.com, gdzie można zamówić gotowy produkt, pamiętając by wcześniej przesłać wybraną grafikę.

Czy nadruki na koszulkach są trwałe?

Trwałość nadruku zależy tak naprawdę od metody, za pomocą której powstał. Nadruki wykonywane w domu niestety mogą szybko kruszyć się i po prostu odklejać z tkaniny, a taka koszulka nie będzie już wyglądała estetycznie. Nadruki wykonywane przez profesjonalne firmy są znacznie trwalsze, kolory nie blakną więc nadruk wygląda idealnie nawet po wielu praniach. Owszem koszulka z własną grafiką na pewno będzie droższa od tej, którą można kupić w każdym sklepie odzieżowym jednak opłaca się dać więcej by cieszyć się nią przez długi czas.

Jak dbać o koszulkę z nadrukiem?

Nadruk na koszulce, który został wykonany przez fachowe firmy na pewno będzie trwały, dlatego zlecając wykonanie nadruku warto najpierw sprawdzić na jakim papierze będzie wykonany. Trzeba  jednak pamiętać, iż od tego, w jaki sposób koszulka będzie użytkowana oraz prana zależeć będzie jak długo pozostanie idealna. Producenci takiego asortymentu zalecają:
– by przed założeniem najpierw wyprać koszulkę. Na pewno użycie do tego celu pralki nie będzie dobrym pomysłem. Lepiej wypraw ją ręcznie w niskiej temperaturze wody oraz z łagodnym detergentem
– by prać odzież z nadrukami tylko na lewej stronie, bez wirowania i suszenia w wysokiej temperaturze. Używanie suszarki bębnowej może spowodować pekanie nadruku bądź odklejanie się krawędzi
– by prasować nadruk tylko  na lewej stronie. Temperatura żelazka nie może też być zbyt wysoka
– co jakiś czas utrwalać grafikę za pomocą żelazka. Taki zabieg oczywiście nie zmieni kolorów nadruku jednak spowoduje że będzie on idealnie przylegał do materiału
Stosując się do powyższych zasad, nadruk na pewno długo będzie ozdobą nie tylko koszulek, lecz także odzieży, na którą został naklejony.

 

Dlaczego warto kupić gumę do ćwiczeń?

Home office – w co warto zainwestować pracując z domu?