zamknij
Home office – w co warto zainwestować pracując z domu?

Home office – w co warto zainwestować pracując z domu?

0udostępnień
16 listopada 20181424Views

Praca zdalna wykonywana z domu ma swoje wady, jak i zalety. Z jednej strony oszczędzasz mnóstwo czasu na dojazdy do biura, ale z drugiej musisz wygospodarować w prywatnym środowisku nieco miejsca na działalność zawodową. W jakie rzeczy warto zainwestować?

Biurko z prawdziwego zdarzenia

Próbujesz pracować przy kuchennym stole? A może nadal gnieździsz się na kanapie? Żeby sprawnie wykonywać powierzone zadania, trzeba mieć do tego sprzyjające środowisko. Wygospodaruj w mieszkaniu trochę miejsca na biurko z prawdziwego zdarzenia. Niech będzie na tyle duże, by bez problemu pomieścić komputer, narzędzia biurowe i dokumenty. Nie zapomnij o odpowiednim oświetleniu oraz kilku ozdobach nadadzą tej przestrzeni nieco przytulności.

Postaw na wygodę

Godziny spędzone przy biurku mogą się odbić na stanie kręgosłupa, dlatego nie warto oszczędzać pieniędzy na krześle. Ponieważ będziesz go intensywnie używać, powinno cechować się wysoką jakością wykonania oraz ergonomicznym kształtem. Zwróć uwagę, żeby miało stabilne siedzisko, oparcie odciążające odcinek lędźwiowy i podłokietniki, dzięki którym ręce będą odpoczywały w trakcie pracy.

Optymalny monitor

Twoja praca opiera się w dużej mierze na korzystaniu z komputera? W takim razie warto postawić na monitor z parametrami odpowiadającymi specyfice Twojej pracy. Nawet najlepsza karta graficzna nie przyda Ci się na nic, jeśli ekran nie będzie w stanie dotrzymać jej tempa. Więcej na ten monitorów dowiesz się z artykułu: Monitory LCD – zalety i wady. Z pomocą tego tekstu bez problemu uda Ci się dokonać dobrego zakupu.

Słuchawki tłumiące hałas

Będąc w mieszkaniu, nie zawsze można liczyć na idealne warunki do pracy – a jednak trzeba ją wykonywać. Kiedy trzeba się skupić, rozpraszać może wszystko: remonty u sąsiadów, hałasy dobiegające z pobliskiej drogi czy rozmawiający ze sobą domownicy. Tu z pomocą przychodzą słuchawki posiadające funkcję tłumienia hałasu z zewnątrz. Najwyższej klasy modele potrafią wytłumić praktycznie każdy odgłos. Możesz dodatkowo puścić w nich swoje ulubione energetyzujące składanki. Gwarantujemy, że niedługo nie będziesz się mógł obejść bez tego gadżetu.

Szybki i niezawodny internet

Niezawodny internet to dla pracownika zdalnego absolutna podstawa. Szkoda czasu i nerwów na urywający się sygnał albo raporty pobierające się godzinami. Poświęć jedno popołudnie na przejrzenie ofert operatorów, a następnie wybierz tę, która spełni Twoje potrzeby. Na internecie nie warto oszczędzać.

Sport to zdrowie

Praca z domu wiąże się często z brakiem ruchu. Jednak żeby na długie lata móc cieszyć się zdrowiem, trzeba wprowadzić do życia aktywność fizyczną. Kup karnet na siłownię i zapisz się na kilka zajęć grupowych lub wykonuj treningi we własnym zakresie. Po pierwsze, będziesz mieć motywację do wychodzenia z domu i przebywania wśród ludzi. Po drugie, endorfiny wyprodukowane w wyniku wysiłku sprawią, że będziesz bardziej produktywny. Kto by nie chciał wykonywać swojej dotychczasowej pracy jeszcze szybciej?

Czy warto kupować koszulki z nadrukiem?

rozmowa kwalifikacyjna

Pytania, jakie mogą paść w czasie rozmowy kwalifikacyjnej