zamknij
Dlaczego warto kupić gumę do ćwiczeń?

Dlaczego warto kupić gumę do ćwiczeń?

0udostępnień
16 listopada 20181081Views

Dla osób, które starają się o zgrabną sylwetkę, gibkość i wytrzymałość mięśni oraz cenią sobie  aktywność fizyczną, odpowiednim rozwiązaniem będą gumy do ćwiczeń. Są one bardzo gorąco polecane przez trenerów personalnych, właśnie dzięki efektom, jakie można uzyskać. Jeśli marzysz o zgrabnych pośladkach, smukłej talii czy ramionach, warto rozejrzeć się za tym gadżetem. Jest produktem tanim i lekkim, w związku z tym możesz go zabrać ze sobą wszędzie. Jakie jeszcze zalety posiadają gumy do ćwiczeń i którą wybrać?

Gumy do ćwiczeń – krótka charakterystyka

Produkt, mimo że wygląda niepozornie, jest niezwykle wytrzymały i odporny na uszkodzenia. Wszystko dzięki temu, że jest wykonany z lateksu. Nie musimy więc martwić się, że guma strzeli w trakcie wykonywania ćwiczeń. Służy ona głównie do naciągania i można trenować różne partie mięśni. Z ich pomocą możemy wykonać naprawdę każde ćwiczenie. Istnieją nawet gumy do ćwiczeń bez lateksu, idealne dla alergików. Gumy do ćwiczeń można znaleźć głównie w klubach fitness i na siłowniach. Jeśli zdecydujesz się na zakup tego gadżetu, bez problemu znajdziesz go w sklepach sportowych zarówno stacjonarnych, jak i online. Jednym ze sklepów online, który przedstawia szeroką ofertę gum do ćwiczeń jest specialfitness.pl. Gwarantuje on bezpieczeństwo i wysokiej jakości wykonania sprzętu.

Kolorystyka

W tym przypadku kolor ma znaczenie. Informuje on jaki opór ma dana guma. W zależności jaki stopień oporowości wybierzemy, rezultaty będą się różnić. Im wyższy stopień, tym lepiej ćwiczenia wpłyną na rozwój i przyrost mięśni. Niestety nie ma jednego kanonu produkcji gum do ćwiczeń. Jedna firma może oznaczyć najwyższy stopień oporowości kolorem czarnym, inna fioletowym. Dlatego przed zakupem warto też zwrócić uwagę na parametry liczbowe.
Standardowe parametry taśm:
22 mm – opór 10-15 kg,
32 mm – opór 15-25 kg,
44 mm – opór 25-35 kg,
64 mm – opór 35-45 kg,
83 mm – opór 45-55 kg

Zalety

Pierwsza ogromną zaletą jest możliwość korzystania z gadżetu w każdym miejscu, o każdej porze. Jest bardzo lekka i nie zajmuje dużo miejsca i dzięki temu, możemy spakować ją nawet do torebki. Nie musimy inwestować w drogi sprzęt, jak ten, który znajduje się na siłowni, ponieważ gumy do ćwiczeń mogą przynieść te same rezultaty i są przy tym niedrogie. Kolejną zaletą jest możliwość wzmocnienia i ujędrnienia ciała. Ten produkt sprawi, że mięśnie będą napięte przez cały czas trwania treningu. Podczas ćwiczeń istnieje bardzo mała możliwość wystąpienia kontuzji. Gumy wykorzystuje się do różnego rodzaju aktywności – pilatesu, fitnessu, ćwiczeń siłowych i wzmacniających, a nawet rehabilitacji.

Mezoterapia bezigłowa – na czym polega i jak działa

Czy warto kupować koszulki z nadrukiem?