zamknij
Wybieramy torbę sportową na fitness

Wybieramy torbę sportową na fitness

0udostępnień

Zdrowy styl życia jest obecnie na topie. Nic zatem dziwnego, że chętnie porzucamy jedzenie typu fast food na poczet pożywnych sałatek, a zamiast jeździć do pracy samochodem, wybieramy środki komunikacji miejskiej. Wiele osób, szczególnie pań, preferuje również różnego rodzaju zajęcia sportowe, np. fitness, zumba etc. Zanim jednak udamy się na salę, konieczna będzie torba sportowa damska, która pomieści wszystkie niezbędne akcesoria. Na co jednak zwrócić uwagę podczas jej zakupu? Czy kolorystyka i stylistyka to jedyne jej podstawowe wyznaczniki decydujące o wyborze?

Kolor – nie bez znaczenia

Podczas poszukiwań torby sportowej damskiej, kolor wywiera niebagatelne znaczenie. I nie chodzi w tym wypadku jedynie o wymiar estetyczny, wizualny, ale praktyczny. Ciemne fasony lepiej zakrywają wszelkiego rodzaju zabrudzenia, o które jak wiadomo nietrudno. Natomiast kolorowe modele nie tylko wyglądają ładniej, ale również z racji swojego wyglądu, bardziej zachęcają do pójścia na trening – szczególnie wtedy, gdy dokucza nam jesienna chandra.

Rodzaj użytego materiału

Torba sportowa damska nakłada na użytkowniczkę obowiązek regularnego odświeżania. Aby zatem zaoszczędzić sobie kłopotu, warto postawić na tkaninę, która nie tylko szybko schnie, ale również z łatwością pozwala usunąć zabrudzenia. Nie bez znaczenia pozostaje jeszcze jeden walor – nieprzemakalność. W szerokości geograficznej, w jakiej żyjemy, nietrudno o deszcz i chlapę. Nikt pewnie by nie chciał, aby w drodze na trening nasze ubrania przemokły i uniemożliwiły relaksujący trening.

Dodatkowe przegrody

Wiadomym jest, że na trening zabierzemy nie tylko wymagany strój, ale również wiele innych przedmiotów, jak obuwie zmienne, kosmetyki pielęgnacyjne, wodę i jedzenie. Przydatna okaże się również dyskretna kieszeń na portfel, dokumenty i ulubiony błyszczyk do ust. A zatem, nasza torba sportowa damska musi być wyposażona w wiele oddzielnych komór, aby posegregowanie wszystkich artykułów było łatwiejsze, a co za tym idzie, aby ich późniejsze odnalezienie nie stanowiło problemu.

Optymalne wymiary

Rodzi się jednak pytanie, jakie wymiary powinna mieć sportowa torba damska? Duża, która pomieści szereg różnych, czasem nie do końca przydatnych rzeczy? A może mała, która swoimi gabarytami nie będzie stanowiła kłopotu w noszeniu? Tak naprawdę, wiele zależy od naszych osobistych preferencji. Czy potrzebujemy dodatkowych ciuchów na zmianę, dużego żelu do mycia i kilku ulubionych przekąsek, czy może z powodzeniem mieścimy się w niewielkiej, ale poręcznej torbie. Warto mieć jednak na uwadze fakt, że choć teraz bez trudu starcza nam niewielki bagaż, tak niebawem może okazać się niewystarczający. Warto zatem postawić na produkt średniej wielkości, który swoim uniwersalnym zastosowaniem sprawdzi się w każdych warunkach.

Pasek czy rączka do noszenia?

Na koniec pozostaje jeszcze jedna kwestia – jak wygodnie nosić swoją ulubioną torbę sportową damską? Rozwiązania są dwa. Pierwsze z nich obejmuje obecność rączki, która stanie się lepszym wyborem podczas użytkowania małej, lekkie torby. Cięższe odpowiedniki lepiej sprawdzają się w przypadku paska, optymalnie dodatkowo usztywnionego, o regulowanej długości.

Top 5 miejsc wartych odwiedzenia w Paryżu

Makijaż permanentny brwi – co warto wiedzieć?