zamknij
Makijaż permanentny brwi – co warto wiedzieć?

Makijaż permanentny brwi – co warto wiedzieć?

0udostępnień

Makijaż permanentny brwi to bardzo wygodne rozwiązanie dla kobiet, które chcą trwale poprawić kształt, grubość i wygląd swoich naturalnych łuków. Jak wygląda zabieg? Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny brwi? Jak o niego dbać? 

Brwi są tym elementem twarzy, który znacząco wpływa na jej ogólny wygląd. Mówi się, że odpowiednio dopasowany do twarzy kształt i kolor brwi potrafi całkowicie odmienić jej wizerunek. Właśnie dlatego tak wiele kobiet każdego ranka koryguje kolor i kształt brwi przy pomocy kredki. Niestety, najczęściej nie wygląda to zbyt naturalnie. Niektóre panie postanawiają przerzucić się na regularne wykonywanie henny i regulacji w salonie kosmetycznym. To dobre rozwiązanie, jeśli co kilka dni możemy znaleźć na to chwilę wolnego czasu. Brwi wykonane przez specjalistkę są idealnie dopasowane do twarzy, mają odpowiedni kolor, kształt i zachowane właściwe proporcje. Często też ukrywają naturalne wady w wyglądzie twarzy i uwydatniają jej zalety, na przykład optycznie pogłębiając spojrzenie.

Zapracowane kobiety, które nie mogą sobie pozwolić na częste odwiedzanie kosmetyczki, decydują się na wykonanie trwałego makijażu brwi. Zabieg nosi nazwę permanentnego makijażu brwi. Na czym dokładnie polega i czy może być wykonany u każdej osoby?

Jak wygląda zabieg makijażu permanentnego brwi?

Trwały makijaż brwi to coś w rodzaju tatuażu. Pod skórę wprowadza się specjalne barwniki. Dzięki doświadczeniu i umiejętnościom kosmetyczki można w ten sposób stworzyć brwi idealne, które będą miały właściwą długość i grubość, odpowiedni kształt i gęstość. Najlepiej można to zauważyć na zdjęciach klientek sprzed i po zabiegu. Różnica jest zazwyczaj tak ogromna, że mamy wrażenie, że patrzymy na zupełnie inną i zdecydowanie piękniejszą twarz.

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny brwi?

Makijaż utrzymuje się kilka lat. Barwnik może być stopniowo wypłukiwany ze skóry, a także tracony na wskutek naturalnego złuszczania się naskórka. Zazwyczaj po osiągnięciu zamierzonego wyglądu brwi nie dokonuje się ponownych zabiegów nawet przez okres 2-5 lat.

Jak dbać o makijaż permanentny brwi?

Makijaż permanentny brwi nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Nie zalecane jest tylko silne złuszczanie naskórka występującego w okolicy brwi, na przykład za pomocą medycznych peelingów czy mikrodermabrazji.

O tym musisz pamiętać!

Makijaż permanentny brwi należy wykonać w renomowanym gabinecie u doświadczonej kosmetyczki, ponieważ źle wykonane brwi mogą oszpecić twarz. Warto też wiedzieć, że po pierwszym zabiegu zazwyczaj pojawiają się delikatne strupki i nadmierne łuszczenie skóry brwi, co jest zupełnie naturalne. Oczywiście w wyniku tych sytuacji może dojść do utraty barwnika z pewnych obszarów, dlatego po pierwszym zabiegu najczęściej wykonuje się korektę.

Wybieramy torbę sportową na fitness

Jak ubrać się do biura latem? Praktyczne wskazówki