zamknij
Top 5 miejsc wartych odwiedzenia w Paryżu

Top 5 miejsc wartych odwiedzenia w Paryżu

0udostępnień
31 lipca 20171712Views

Wybierając się w podróż do Paryża, nie sposób w swoich planach nie ująć najgłówniejszych atrakcji tego miasta. Jest bardzo wiele powodów, dla których warto odwiedzić Paryż. Jest jedno z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miast na świecie. To miasto od wieków kojarzone jest z najromantyczniejszymi przeżyciami, dlatego tak często wybierane jest ono przez młode pary na podróż poślubną, lub miejsce gdzie będą miały miejsce oświadczyny.

Podróż z polski do Paryża samolotem trwa zaledwie 2 godziny, jest to, więc miasto, do którego w bardzo szybkim czasie można dotrzeć z Polski. Kolejna rzecz to francuski język, który warto podszkolić np. poprzez korepetycje z francuskiego czy to przez Skype np. w Preply czy tradycyjnie np w Empik school czy poprzez aplikacje językowe np. Dualingo, francuska kuchnia, być może niewiele osób wie, że francuskie jedzenie trafiło na prestiżową listę dóbr kulturowych UNESCO czy oczywiście francuska muzyka, sztuka, historia.

Paryż to miast słynące z licznych atrakcji turystycznych i zabytków. Poniżej Top pięciu miejsc, które w Paryżu warto odwiedzić.

Wieża Eiffla

To miejsce zna choćby z opowieści każdy mieszkaniec Europy. Wieża jest symbolem Paryża i niezmiennie się z nim kojarzy. Wieża powstała w związku z wystawą, która miała miejsce w stulecie rewolucji francuskiej. Ówcześni mieszkańcy Paryża nazywali ją cudem ze stali. Po dwudziestu latach od tej daty, wieża miała zostać rozebrana, jednak zdecydowano się ja zostawić dla celów związanych z obserwacjami meteorologicznymi i aerodynamicznymi. Swoją nazwę wieża uzyskała od nazwiska głównego budowniczego, inżyniera francuskiego – Aleksandra Gustawa Eiffla. Ta budowla waży 10500 ton i składa się 18000 elementów. Co roku wieżę Eiffla odwiedza ponad trzy miliony turystów z całego świata. Ciekawostką jest, to, ze podczas silnych wiatrów wieża przechyla się nawet o siedem centymetrów. Wieża Eiffla jest uważana za najbardziej rozpoznawalną budowlę na świecie.

Katedra Notre Dam

Powstała ona na ruinach pradawnej świątyni rzymskiej. Obecnie jest ona najczęściej odwiedzanym zabytkiem we Francji. Jej budowa trwała prawie 200 lat, a rozpoczęła się w dwunastym wieku. Była ona świadkiem najważniejszych w historii Francji wydarzeń. Katedra zwieńczona jest dwoma wieżami, zwiedzając katedrę można udać się na wieżę i obejrzeć widok na cały Paryż. Od roku 2006 dziedziniec przed katedrą nosi nazwę Jana Pawła II. W budynku katedry znajdują się osiemnastowieczne organy posiadające pięć klawiatur i sześć tysięcy piszczałek.

Ogród Luksemburski

Jest to miejsce gdzie mieszkańcy Paryża spędzają swój czas wolny, jest to także miejsce odwiedzane przez turystów. To jeden z najładniejszych paryskich parków, ma on powierzchnię 23 hektary i został zaprojektowany w 1612 roku. Prawdopodobnie w rozwój ogrodu osobiście zaangażowała się królowa Maria Medycejska sadząc tam ponad dwa tysiące wiązów. Park dostępny dla wszystkich jest dopiero od osiemnastego wieku. Ciekawostką jest to, że Park ten znajduje się w samym Centrum Paryża, jeśli strudzony turysta chce odpocząć od miejskiego gwaru, to ma szansę trafić w to urocze miejsce. Niektórzy twierdzą, że Park luksemburski to miejsce gdzie dawno temu zatrzymał się czas.

W centralnej części Parku znajduje się basen Grand Bassin, dzieci puszczają tam łódeczki, tak jak to miało miejsce setki lat temu. W Parku znajduje się Fontanna Medyceuszy otoczona bujną roślinnością. Natomiast w południowej części można obejrzeć piękna fontannę Czterech Części Świata. W różnych miejscach Ogrodu Luksemburskiego znajdują się liczne posągi i rzeźby. Kolejna ciekawostką jest to, że znajduje się tam pasieka stworzona w 1856 roku, pozyskuje się tam kilkaset kilogramów miodu rocznie. Dla najmłodszych atrakcją będzie na pewno znajdująca się tam karuzela z roku 1880.

Panteon w Paryżu

Został wzniesiony w wieku osiemnastym, jako kościół pod wezwaniem świętej Genowefy. W następnych latach wielokrotnie zmieniał on swoje przeznaczenie. Jest to zabytek otwarty dla zwiedzających a znajdują się w nim krypty między innymi takich słynnych ludzi jak: Emil Zola, Wiktor Hugo, Maria Skłodowska- Curie i jej mąż Piotr Curie. Jest to budowla zbudowana w stylu neoklasycystycznym i przez wiele lat była ona najwyższa na lewobrzeżnym Paryżu. Ze względu na to, że budowla ma za sobą wiele burzliwych okresów jego architektura nie jest tak do końca neoklasyczna, natomiast łączy w sobie różnorodne elementy z kilku stylów architektonicznych. Na paryskim Panteonie widnieje słynne motto „Wielkim ludziom wdzięczna ojczyzna”.

Muzeum Luwr

Jest to największe na świecie muzeum, jest to miejsce w Paryżu, które koniecznie trzeba zobaczyć i nie żałować czasu na jego dokładne zwiedzenie. Co roku muzeum Luwr odwiedza ponad dziesięć milionów turystów z całego świata. We wnętrzach muzeum znajduje się ponad trzydzieści pięć tysięcy eksponentów. Budynek został wzniesiony w roku 1190 i początkowo pełnił on rolę obronnej twierdzy. Dwieście lat potem przekształcono go w królewską rezydencję. Przez kilka wieków Luwr pełnił rolę siedziby władców Francji. Dopiero w wieku siedemnastym siedziba władców francuskich została przeniesiona do Wersalu, a budynek Luwru oddano w ręce artystów. W roku 1793 zostało otwarte w Luwrze muzeum.

Obecnie Luwr to jedno największych muzeów na świecie, jego powierzchnia zajmuje sześć hektarów. Zbiory muzeum zostały podzielone na osiem tematycznych działów. W muzeum Luwr można obejrzeć między innymi takie arcydzieła jak: Wenus z Milo, Mona lisa Leonarda da Vinci, Nike z Samotraki, Galerię Egipską i Galerię Włoską. W muzeum znajduje się ponad 7,5 tysiąca obrazów, ponad sześćdziesiąt procent z nich zostało namalowanych przez artystów z Francji. Bilety do zwiedzania muzeum można kupić na stronie internetowej.

Jakie znaczenie ma różnica wieku między partnerami?

Wybieramy torbę sportową na fitness