zamknij
Bez skalpela i w kwadrans – nowe oblicze medycyny estetycznej

Bez skalpela i w kwadrans – nowe oblicze medycyny estetycznej

0udostępnień
medycyna estetyczna

Zabieg w klinice medycyny estetycznej trwający nawet 15 minut, a ponadto gwarantujący natychmiastowy efekt – czy to możliwe? Specjaliści już od wielu lat starają się minimalizować udział skalpela podczas zabiegów. Ostatnio trend ten coraz bardziej przybiera na sile. Co to oznacza dla pacjenta? Bezpieczniejsze zabiegi, szybszą rekonwalescencję, brak narkozy i efekty w kwadrans! Coraz więcej tradycyjnych zabiegów wiążących się z często skomplikowanymi i niosącymi za sobą ryzyko powikłań procedurami, zastępuje się ich nowoczesnymi, bezkrwawymi odpowiednikami. Liposukcja, lifting i wypełnianie zmarszczek – jak wyglądają ich najnowsze odsłony? Oto one!

Lipoliza laserowa, czyli nowa generacja liposukcji

Medycyna estetyczna stawia na lasery! Dzięki ich użyciu można zapomnieć o krwawych zabiegach, a przez to znacznie skrócić czas dochodzenia do formy po wizycie w klinice.

Lipoliza laserowa jest świetną alternatywą do klasycznej liposukcji, jednak odpowiednie rezultaty przyniesie raczej w przypadku dość szczupłych osób. Wymodelowanie sylwetki za pomocą lasera, choć szybsze i bezpieczniejsze, jednocześnie niestety okazuje się mniej wydajne.

Fot. Fotolia.com

Podczas zabiegu lipolizy używa się lasera AccuSculpt o długości fali światła 1444 nm, która jest bardzo silnie pochłaniana przez tłuszcz, a tym samym rozbija jego komórki. Jednocześnie rozgrzana w ten sposób skóra powoduje skurczenie włókien kolagenowych i wymianę typu kolagenu na „młodszy”. Rozbite komórki tłuszczowe w postaci płynnej usuwane są za pomocą strzykawki, a ciało (biodra, brzuch nogi itd.) zostaje doskonale wymodelowane.

AccuSculpt równie dobrze radzi sobie z precyzyjnym modelowaniem twarzy. Zabieg AccuLift, podczas którego używa się właśnie lasera o długości fali 1444 nm (rozbija on komórki tłuszczowe na trzy razy drobniejsze elementy niż wcześniej stosowane lasery), pozwala na korektę i ujędrnienie skóry twarzy i szyi, usunięcie worków pod oczami, wymodelowanie podbródka i usunięcie bruzd nosowo-wargowych.

Ujędrnianie pochwy, czyli komfort kobiety ponad wszystko

Także w przypadku zwężania i obkurczania pochwy obecnie wykorzystuje się laser, co sprawia, że jeszcze do niedawna skomplikowana, wymagająca hospitalizacji operacja, obecnie jest zabiegiem, który trwa 10 minut, nie grozi żadnymi powikłaniami, a po przeprowadzeniu nie zmusza do pozostania w szpitalu. Jedynymi odstępstwem, na które powinna zgodzić się pacjentka jest oszczędzanie sił przez pierwszy tydzień po zabiegu – żadnego dźwigania ciężarów, zażywania gorących kąpieli czy uprawiania seksu.

Obkurczanie pochwy i jej zwężanie przeprowadza się podgrzewając wiązką lasera kolagen zawarty w tkankach, które znajdują się w pochwie – u jej wejścia i w kanale. Dzięki wysokiej temperaturze kolagen zaczyna się kurczyć, a jego włókna zmieniają się w krótkie i grube, a przy tym bardziej napięte i elastyczne. W ten sposób pochwa staje się ciaśniejsza.

Zabieg pokochały kobiety po niedawno przebytym porodzie oraz te, które utraciły jędrność pochwy podczas menopauzy. Zabieg bezpośrednio wpływa na poprawę jakości życia seksualnego obojga partnerów.

Nici Aptos, czyli mało inwazyjny lifting nitkowy

Dzięki wprowadzeniu pod skórę nici Aptos specjaliści są w stanie szybko i efektywnie uzyskać efekt liftingu podobny jak w przypadku jego tradycyjnej wersji. Efekt jest natychmiastowy, a pacjent jeszcze tego samego dnia opuszcza klinikę. Zabieg trwa od 15 do 40 minut. Skóra staje się elastyczna i gładka, a efekt utrzymuje się nawet do dwóch lat!

Metoda Aptos ogranicza traumę jeszcze do niedawna związaną z przeprowadzaniem zabiegów tego typu, całkowicie wyeliminowując użycie skalpela. Korekcja całej twarzy wymaga jedynie pojedynczego wkłucia, a nici o długości 15 cm pozwalają na korygowanie wszystkich jej obszarów.

Nici poradzą sobie także z wymodelowaniem tak newralgicznych miejsc jak: wewnętrzna strona ud i ramion, brzuch oraz biust.

Microlipofiling SNIF, czyli pochwała naturalności

Dzięki zabiegom microlipofilingu SNIF możliwe jest wypełnienie zmarszczek, niwelowanie cieni i sińców pod oczami oraz modelowanie kształtu twarzy za pomocą własnego tłuszczu pacjenta. Specjaliści wymieniają szereg zalet użycia naturalnego wypełniacza: tłuszcz pacjenta nie może być alergenem, dzięki dokładnemu rozbiciu świetnie się dopasowuje i nie tworzy grudek, koloryt jest identyczny z materiałem pacjenta, więc nie przebija przez skórę. Wszystkie niedogodności związane z użyciem sztucznych wypełniaczy zostały w ten sposób wyeliminowane, a dodatkowo microlipofiling okazuje się także wersją ekonomiczną, ponieważ pacjent – co oczywiste – nie płaci za wypełniacz, który zostaje pobrany z jego brzucha bądź uda.

Medycyna estetyczna zmienia swój wizerunek, a co za tym idzie, także adresata swojej oferty. Zabiegi korygujące mankamenty urody są w zasięgu finansowym coraz większej liczby Polaków, a ograniczenie roli skalpela sprawia, że na przeprowadzenie zabiegu nie jest potrzebny podejrzanie długi urlop w pracy. Nowoczesna medycyna estetyczna to rozwiązanie dla aktywnych kobiet ceniących naturalny wygląd i dbających o swoje ciało.

konkursy internetowe

Wyniki konkursu z kalendarzami

karoshi

Karoshi czyli jak niewinny wyścig szczurów może doprowadzić do śmierci z przepracowania