zamknij
Blizny potrądzikowe – jak usunąć przykre następstwa trądziku?

Blizny potrądzikowe – jak usunąć przykre następstwa trądziku?

0udostępnień
9 lutego 20181334Views

Usuwanie blizn potrądzikowych z powierzchni twarzy nie jest wcale łatwym zadaniem. Wielu producentów kosmetyków przekonuje, że wystarczy nanieść na skórę wybrany krem lub żel, żeby pozbyć się szpecących blizn, jednak okazuje się, że jest to bardzo złożony problem, który często wymaga interwencji lekarza. Jak zatem skutecznie usunąć blizny potrądzikowe?

Trądzik i blizny – czy zawsze muszą występować razem?

Czy trądzik łączy się nierozerwalnie z problemem blizn potrądzikowych? Nie. Niektórzy z nas po prostu mają predyspozycje do tego typu zmian, podczas gdy inni często sami nieświadomie doprowadzają do ich powstania. Blizny powstają przede wszystkim przy tych odmianach trądziku, które charakteryzują się stanem zapalnym, a dodatkowym czynnikiem prowokującym ich pojawianie się jest samodzielne usuwanie krostek lub rozdrapywanie skóry.

Leczenie blizn potrądzikowych – po leczeniu trądziku

Zanim zaczniemy walkę z bliznami potrądzikowymi, bardzo ważne jest to, abyśmy zakończyli z sukcesem leczenie trądziku – na naszej skórze nie powinien być widoczny stan zapalny ani żadne ogniska infekcji. Jeśli zbyt wcześnie rozpoczniemy leczenie, może okazać się, że blizny nie tylko nie znikną, lecz także będą wyglądały jeszcze gorzej niż przed podjęciem terapii. Usuwanie blizn potrądzikowych zazwyczaj rozpoczyna się po około roku od ich powstania – w tym czasie będzie zachodził naturalny proces gojenia się skóry, który może sprawić, że blizny samoistnie ustąpią lub wyraźnie się zmniejszą, dzięki czemu będą łatwiejsze do usunięcia w kolejnym etapie. Z usuwaniem blizn po trądziku warto wstrzymać się w szczególności w przypadku nastolatków, których skóra potrafi bardzo skutecznie regenerować się samodzielnie. Z drugiej strony nie należy jednak zbyt długo zwlekać z leczeniem – z wiekiem, gdy skóra systematycznie traci kolagen, blizny mają skłonności do pogłębiania się.

Kremy i maści na blizny potrądzikowe

Czy możliwe jest usuwanie blizn potrądzikowych przy pomocy aptecznych maści lub kremów? W niektórych przypadkach produkty te okazują się bardzo pomocne – choć nie są w stanie usunąć blizn w całości, to mogą je wyraźnie zmniejszyć. Najczęściej stosuje się w tym celu maści sterydowe lub kremy zawierające heparynę. Najlepiej jednak łączyć stosowanie odpowiednich maści lub kremów z zabiegami lekarskimi, np. peelingami lub mikrodermabrazją, aby skuteczniej pobudzić skórę do regeneracji. W tym przypadku bardzo dobrze sprawdzi się również zastosowanie metody mikronakłuć, która aktywizuje skórę i rozpoczyna proces gojenia.

Laserowe usuwanie blizn – opinie

Jeżeli zależy nam na tym, żeby pozbyć się blizn szybko i skutecznie, możemy zdecydować się na jeden ze specjalistycznych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, który jeszcze intensywniej pobudzi skórę do regeneracji i odbudowy (np. zabieg przy użyciu światła laserowego lub fal radiowych). Specjaliści z Kliniki Miracki, którzy mają bardzo duże doświadczenie w dziedzinie laseroterapii, szczególnie polecają swoim pacjentom leczenie laserowe przy użyciu nowoczesnych laserów pikosekundowych – PicoSure i Discovery Pico. To urządzenia, które dużo skuteczniej radzą sobie z usuwaniem wszelkich niedoskonałości, a przy tym są delikatniejsze dla skóry Pacjenta. Dzięki nim możemy pozbyć się blizn nawet kilka razy szybciej niż przy użyciu innych metod lub laserów starszej generacji.

Więcej informacji Państwo na stronie: http://encyklopedia.klinikamiracki.pl/

podwyżka

Jak oszczędzać w pracy?

Jak poradzić sobie z łamliwością włosów i paznokci?