zamknij
Jak poradzić sobie z łamliwością włosów i paznokci?

Jak poradzić sobie z łamliwością włosów i paznokci?

0udostępnień
9 lutego 20181346Views

Łamliwość włosów i paznokci to dolegliwości bardzo często pojawiające się wśród kobiet w różnym wieku. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele, przez co trudno czasami go trwale wyeliminować. Jeśli borykasz się z problemem wypadania czy łamliwości włosów lub kondycja Twoich paznokci Cię nie zadowala – przeczytaj artykuł, z którego dowiesz się jak radzić sobie z takimi dolegliwościami oraz jakie witaminy na włosy i paznokcie są skuteczne.

Witaminy na zdrowe włosy – czy ich suplementacja wystarczy?

Pielęgnacja włosów to proces wieloetapowy, który powinien być dobierany odpowiednio do struktury i kondycji włosów. W podstawowej wersji zawiera ona dwa zabiegi, bez których trudno jest o piękną fryzurę. Mowa jest tutaj o oczyszczaniu i odżywianiu. Ilość szamponów i odżywek do włosów, które dostać można na rynku jest ogromna, dlatego do wyboru trzeba podchodzić dość ostrożnie. Oczywiście oprócz kosmetyków bazowych istnieje także wiele innych preparatów, które pomagają zachować piękny wygląd fryzury. Są to m.in.:

 • Maski do włosów np. https://eapteka.pl/dermokosmetyki/pielegnacja-wlosow/maski-do-wlosow, zawierające więcej składników aktywnych niż odżywki
 • Peelingi do skóry głowy, pomagające dbać o skalp
 • Oleje, które mają działanie silnie nawilżające
 • Sera na końcówki, zabezpieczające je i wygładzające ich strukturę
 • Spraye termoochronne, wspomagające włosy podczas zabiegów przy użyciu wysokiej temperatury
 • Płukanki do włosów, pomagające zachować idealny kolor
 • Witaminy na zdrowie włosy, dzielone m.in. na: witaminy na łamiące się włosy i witaminy na wypadanie włosów. Najpopularniejsze w walce z problemami w obszarze włosów są: B5, witamina A, a także biotyna.

Dobrze jest również mieć na uwadze, że kosmetyki to nie wszystko. Dodatkowym wymogiem jest także delikatne obchodzenie się z kosmykami, podczas podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych, takich jak mycie, suszenie czy szczotkowanie.

Pielęgnacja paznokci. Czy witaminy wzmacniające paznokcie są konieczne w codziennym życiu?

Paznokcie są strukturą, którą bardzo łatwo uszkodzić. Dosyć często ulegają one urazom mechanicznym, które chwilowo lub trwale uszkadzają ich płytkę. Poddawane są one także często kosmetycznym zabiegom upiększającym, takim jak manicure hybrydowy lub tradycyjny. Ze względu na to dość powszechnym problemem jest ich łamliwość, rozdwajanie, a co za tym idzie nieestetyczny wygląd paznokci. Jedną z metod, która pomaga zachować zdrową płytkę jest nakładanie różnego rodzaju odżywek w formie klasycznego lakieru lub też spreju albo olejku.. Inna możliwość to witaminy na łamliwe paznokcie, które działają od wewnątrz. Najczęściej zalecane składniki mineralne i witaminy na rozdwajające się paznokcie to:

 • Witaminy z grupy B
 • Witamina A
 • Cynk
 • Żelazo
 • Krzem
 • Kwas foliowy
 • Magnez

Łamliwość włosów i paznokci może być spowodowana chorobą!

Warto mieć na uwadze, że suplementy tego typu trzeba dobrać odpowiednio do potrzeb organizmu. Dobrym rozwiązaniem jest poproszenie o pomoc specjalisty, który zleci niezbędne badania, a następnie stwierdzi jakie niedobory wykazuje organizm. Wybierając dla siebie dobre witaminy na włosy, skórę i paznokcie, trzeba mieć na uwadze, że ważny jest ich skład, dawkowanie i forma podania, więc najlepiej jest, by o ich użyteczności dla konkretnej jednostki decydował lekarz. Jest to szczególnie ważne, ze względu na fakt, że łamliwość włosów i paznokci może być objawem sygnalizującym poważniejsze schorzenia, więc warto oddać się w ręce specjalisty, który dobrze zdiagnozuje Twój stan zdrowia.

Blizny potrądzikowe – jak usunąć przykre następstwa trądziku?

Sukienka, spódnica czy spodnie? Kilka wskazówek na Walentynki