zamknij
Co zawierają kosmetyki organiczne?

Co zawierają kosmetyki organiczne?

0udostępnień

Kosmetyki organiczne cieszą się dużym powodzeniem. Świetnie wpisują się w panującą od kilku lat modę na bycie eko i życie zgodnie z naturą. Przede wszystkim jednak pozwalają prawdziwie zadbać o skórę, wykorzystując naturalne składniki.

Często, choć nie do końca właściwie, wymieniamy określenia kosmetyki organiczne i naturalne jako synonimy. Warto jednak wiedzieć, że kosmetyki organiczne to te, które powstały w większości ze składników z certyfikatem lub dokumentacją potwierdzającą ich pochodzenie z ekologicznych upraw. Zarówno jednak i te zasługujące na miano organicznych, i te określane jako naturalne, wykorzystują właściwości czystych, naturalnych surowców, co sprawia, że stosując je dostarczamy skórze to, co najlepsze.

Ekstrakty z roślin

Kosmetyki organiczne to przede wszystkim te preparaty kosmetyczne, które powstały ze składników roślinnych. Ekstrakty i wyciągi pozyskuje się z roślin ze specjalnych, nadzorowanych upraw. Istnieje bardzo wiele roślin, które wykorzystuje się do produkcji kremów do pielęgnacji twarzy, balsamów do ciała czy szamponów do włosów. Popularne są m.in. wyciągi z alg, bogate w mikroelementy i witaminy, wykazujące właściwości nawilżające, antybakteryjne i antyrodnikowe. Nie sposób też nie docenić aloesu – ekstrakty z jego liści nie tylko nawilżają i chronią, ale również koją podrażnioną skórę. Oczywiście, kosmetyki organiczne to także ekstrakty z ziół, wyciągi z herbaty, miód Manuka czy soki owocowe i wiele innych naturalnych substancji, również pochodzenia zwierzęcego i mineralnego.

Naturalne oleje

Mają właściwości nawilżające, wzmacniające i regenerujące. Są składnikiem wielu kosmetyków organicznych. Popularne są oleje arganowy, ze słodkich migdałów, kokosowy, ale stosuje się także np. olej z nasion marchwi. Nie zapominajmy też o naturalnych olejkach eterycznych otrzymywanych ze skórki grejpfruta czy pomarańczy. Warto pamiętać też o maśle Shea (otrzymywane z orzeszków drzewa masłowego), które popularność zawdzięcza swojemu wszechstronnemu działaniu. Nie tylko bowiem nawilża, odżywia i wygładza skórę, ale również jest naturalnym filtrem słonecznym.

Konserwanty

W kosmetykach organicznych nie znajdziemy na pewno żadnych parabenów, chemicznych barwników, silikonów i sztucznych substancji pieniących. Jeśli natomiast chodzi o konserwanty, to, owszem, zawierają je również kosmetyki organiczne. Nie są to jednak substancje syntetyczne, ale bezpieczne środki, zapewniające kosmetykom trwałość. Konserwanty używane w kosmetykach naturalnych to m.in. kwas salicylowy i alkohol benzylowy, naturalnie występujący w olejkach eterycznych.

Tłumaczenia zwykłe a tłumaczenia uwierzytelnione

fryzura na rozmowę kwalifikacyjną

Fryzura na rozmowę kwalifikacyjną