zamknij
Fryzura na rozmowę kwalifikacyjną

Fryzura na rozmowę kwalifikacyjną

0udostępnień
fryzura na rozmowę kwalifikacyjną

W czasie rozmowy kwalifikacyjnej pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. Dlatego powinnaś pomyśleć o wyborze właściwego stroju oraz odpowiedniej fryzury. Nie zrujnuj swojej szansy na zdobycie pracy z powodu złego uczesania.

Twoje włosy muszą być czyste. To jest niesłychanie ważne. W zależności od rodzaju włosów, możesz je umyć rano w dniu rozmowy kwalifikacyjnej (włosy cienkie i szybko przetłuszczające się) albo dzień wcześniej (włosy gęste).

Fot. Fotolia.com

Następnie – wybierając odpowiednie uczesania – weź pod uwagę rodzaj pracy i charakter firmy, do której aplikujesz. Firmy zajmujące się np. bankowością i finansami są bardziej otwarte na rozmówców, którzy wyglądają konserwatywnie. Jeśli natomiast strasz się o pracę w agencji reklamowej, to masz więcej możliwości przy doborze ubrania i fryzury.

Wybierz takie uczesanie, które będzie pasowało do kształtu twojej twarzy; weź również pod uwagę strukturę swoich włosów.

Jeśli masz długie włosy, to zwiąż je. Dzięki temu nie będziesz bezwiednie bawić się nimi w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej. Proponujemy, abyś związała je w kucyk lub upięła je w kok – to ostatnie uczesanie pasuje do rozmowy w każdej firmie.

Jeśli zdecydowałaś się na rozpuszczone włosy, to nie dopuść do tego, aby zasłaniały one twoją twarz. Długa grzywka opadająca na oczy jest bardzo sexy, ale zostaw ją na randkę a nie na rozmowę o pracę. Jeśli chcesz się jej pozbyć z twarzy, zrób to za pomocą zwykłej wsuwki.

Jeśli zazwyczaj nie używasz lakieru do włosów, zrób to w tym przypadku. W ten sposób ujarzmisz odstające kosmyki.

Nie używaj krzykliwych, infantylnych i oryginalnych ozdób do włosów.

Unikaj śmiałych, nienaturalnych kolorów włosów takich jak: czerwony, błękit, zielony, różowy lub pomarańczowy.

Gdy z powodu zimna musisz w dniu rozmowy kwalifikacyjnej założyć nakrycie głowy, to zdejmij je po wejściu do budynku firmy i skontroluj w lustrze, czy czapka nie odcisnęła się na twoim czole oraz popraw włosy.

Co zawierają kosmetyki organiczne?

Eleganckie zegarki dla kobiet w przyzwoitej cenie – co wybrać?