zamknij
Czy warto zdecydować się na makijaż permanentny?

Czy warto zdecydować się na makijaż permanentny?

0udostępnień
25 kwietnia 20191184Views

Dzisiejsze technologie dają nam nieograniczone możliwości w różnym zakresie. Również medycyna estetyczna i kosmetologia bardzo korzystają na nowoczesnych urządzeniach i produktach, które sprawiają, że można wykonywać zabiegi bezboleśnie, szybko i skutecznie. Jednym z popularnych ostatnio zabiegów jest makijaż permanentny. W zależności od potrzeby, można wykonać taki makijaż ust, brwi, jak również oczu. Decydują się na to kobiety w różnym wieku, które nie lubią codziennie się malować lub zmagają się z poważnym problemem, na przykład wypadającymi brwiami, które stają się niewidoczne lub bardzo wąskimi ustami, które dodają im złowrogiego lub smutnego wyrazu twarzy. Czy taki zabieg jest bezpieczny?

Gdzie warto wykonać makijaż permanentny?

Bardzo ważną kwestią jest oczywiście wybór gabinetu, który wykona zabieg makijażu permanentnego. Warto pamiętać o tym, że jego efekty utrzymują się nawet do kilku lat, a nikt nie chce wyglądać dziwnie lub mieć krzywo namalowanych ust. Najlepiej posiłkować się pozytywnymi opiniami o konkretnym salonie, a nawet o osobie, która wykonuje makijaż permanentny. Niezwykle ważne jest tu bowiem dysponowanie najwyższej jakości sprzętem, jak również doświadczeniem i kwalifikacjami. Gabinety takie, jak longline.pl cieszą się zaufaniem wielu klientek, ponieważ osoba wykonująca zabieg makijażu permanentnego zawsze może pochwalić się wymaganą wiedzą oraz zdolnościami manualnymi i doświadczeniem.

Sam gabinet musi być oczywiście nowoczesny i posiadać najlepszy sprzęt, ale przed zabiegiem trzeba również zwrócić uwagę na panujące w nim warunki oraz czystość. Taki zabieg musi być wykonany w sterylnych warunkach, aby nie wdało się żadne zakażenie. Osoba, która go wykonuje musi mieć założone jednorazowe rękawiczki.

Na jaki makijaż można się zdecydować?

Bardzo ważną kwestią jest decyzja o rodzaju wykonywanego makijażu. Wiele kobiet popełnia błąd i decyduje się na makijaż zbyt wyrazisty, który rzuca się w oczy i wygląda nienaturalnie. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest wykonanie delikatnej kreski na górnej powiece lub obrysowanie ust i wypełnienie ich w miarę naturalnym kolorem, ponieważ taki makijaż można zawsze samodzielnie dopełnić w razie potrzeby. W szczególności makijaż brwi bywa problematyczny, ponieważ narysowane brwi mogą dodać bardzo karykaturalnego wyrazu twarzy. Trzeba pamiętać o tym, że makijaż permanentny utrzymuje się przez wiele miesięcy i nie ma możliwości jego zmycia szybciej. Lepiej zdecydować się więc na rozwiązanie naturalne, które nie będzie później negatywnie odbierane przez otoczenie.

Morele – owoce pełne witamin i minerałów

Najlepiej płatne prace dla kobiet (i nie tylko!)