zamknij
Najlepiej płatne prace dla kobiet (i nie tylko!)

Najlepiej płatne prace dla kobiet (i nie tylko!)

0udostępnień

Chcesz zmienić pracę, ponieważ czujesz, że zarabiasz za mało, ale nie wiesz w którą stronę pokierować swoją karierę zawodową? Oto 5 najlepiej płatnych zawodów dla kobiet.

1. Praca w IT. Coraz większą popularnością wśród kobiet, jak i mężczyzn, cieszy się branża IT. Jeśli myślałaś kiedyś o ścisłym kierunku, np. o informatyce, powinnaś zdecydowanie iść w tę stronę! Zarobki programistów stale rosną – kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie to coraz częściej już standard w Polsce. W Internecie znajdziesz wiele kursów, dzięki którym poznasz podstawy programowania. Już na tym etapie możesz stwierdzić, czy chcesz w to wejść, a zarobki zachęcają:

  • programiści zarabiają między 8 a 21 tys. zł brutto,
  • projektanci mogą liczyć na zarobki między 16 a 25 tys. zł,
  • analitycy w Polsce mogą zarobić między 8 a 18 tys. zł.

>>> Zobacz także: Dlaczego kobiety powinny zainteresować się branżą IT?

2. Praca w finansach to nadal jedna z lepiej opłacanych opcji w Polsce. Szczególnie działy analityczne mogą pochwalić się wysokimi zarobkami, np. praca starszego analityka finansowego jest jedną z bardziej pożądanych.

Oto przykładowe prace i zarobki (brutto) w sektorze finansowym w Polsce:

  • doradca klienta bankowości korporacyjnej – 14 tys. zł,
  • doradca klienta bankowości prywatnej – 10 tys. zł,
  • główna księgowa – 16 tys. zł,
  • kontroler finansowy – 14 tys. zł.

>>> Zobacz także: Jak zostać księgową?

Fot. Gettyimages / Krisztin Halmosi / EyeEm

3. Stomatolog. To praca bardzo specyficzna, ale zdecydowania jedna z najlepiej płatnych. Jeśli  kiedykolwiek myślałaś o tym, żeby spróbować swoich sił w tym zawodzie, nie wahaj się! Stomatolog pracujący na etacie może zarobić około 10 tysięcy złotych. Jeśli zaczniesz działać na swój rachunek, twoje miesięczne zarobki mogą podskoczyć nawet do 20-30 tysięcy złotych.

>>> Zobacz także: Na czym polega stomatologia ogólna?

4. Prawnik. Na bardzo wysokie wynagrodzenia mogą liczyć przede wszystkim starsi prawnicy (nawet 25 tys. zł). Takie stanowisko i zarobki osiąga się po minimum kilkunastu latach pracy.

>>> Zobacz także: Jak zostać prawnikiem?

5. Aktuariusz. Aktuariusz to profesjonalista z dziedziny obliczania ryzyka. W branży ubezpieczeniowej to jedno z najlepiej opłacanych stanowisk, oczywiście bez dyrektorów poszczególnych działów, których zarobki mogą być nawet kilkukrotnie wyższe.

Warto zaznaczyć, że najwięcej zarabiają po prostu menadżerowie i dyrektorowie, niezależnie od branży. Specjaliści z dużym doświadczeniem w swoich dziedzinach mogą liczyć na wynagrodzenia w wysokości około 10 tysięcy złotych. Jeśli jednak już na samym starcie chcesz zarabiać dużo, pomyśl o dwóch kierunkach – analityk (branża jest tu bez znaczenia) i programista.

Czy warto zdecydować się na makijaż permanentny?

W które umiejętności warto inwestować? Oto 5 kursów, na które powinnaś się zapisać