zamknij
W które umiejętności warto inwestować? Oto 5 kursów, na które powinnaś się zapisać

W które umiejętności warto inwestować? Oto 5 kursów, na które powinnaś się zapisać

0udostępnień
6 maja 20191356Views

Chcesz podnieść swoje kwalifikacje albo zupełnie się przekwalifikować? Nie wiesz, który kurs wybrać? Oto 5 kursów, które z pewnością pomogą ci rozwijać twoją karierę lub zmienić zawód, który w przyszłości będzie jednym z bardziej pożądanych.

Wybór szkoleń i kursów na rynku jest bardzo szeroki. Nic dziwnego, że nie wiesz na które z nich się zdecydować, by podnieść poziom swoich umiejętności lub zmienić branżę. Które z kursów są najbardziej opłacalne? Jeśli nie chcesz marnować swojego czasu i chcesz być zadowolona ze swojego wyboru, poznaj pięć kursów, na które powinnaś się zapisać.

Wybierając kurs, powinnaś myśleć o tym, czy po jego ukończeniu, twoje kwalifikacje się podniosą i czy będziesz mogła łatwiej znaleźć bardziej satysfakcjonującą cię i lepiej płatną pracę.

1. Kursy programowania. Jeśli nigdy nie miałaś problemu z informatyką w szkole, nie „boisz się” komputerów i chcesz je lepiej poznać, kurs programowania jest dla ciebie! Programista to w tym momencie jeden z najlepiej opłacanych zawodów na polskich, jak i na światowych rynkach pracy. Najpopularniejsze języki programowania to: Java, C, Python, C++.

2. Kurs WordPress&Freelancing. Jeśli lubisz pisać, chcesz tworzyć swoje treści i dzielić się z nimi innymi (a przy tym zarabiać!), weź pod uwagę kurs WordPress&Freelancing. Poznając tajniki blogowania, publikowania treści, zdobywania klientów, stwierdzisz czy taka praca jest dla ciebie. Taki kurs to świetna opcja dla osób, które czują, że chcą tworzyć swoje oryginalne treści i szukają miejsca na

Fot. Gettyimages.com / Alter_photo

samorealizację.

Zobacz także: Zorganizuj pracownikom szkolenie

3. Kursy kosmetyczne. Wszelkie kursy kosmetyczne – kursy fryzjerskie, kursy stylizacji paznokci, kursy usuwania tatuażu – są coraz popularniejsze. Zapotrzebowanie na specjalistów w tych dziedzinach jest coraz większe. Jeśli zatem przejawiasz zdolności manualne i chciałabyś zacząć dzięki nim zarabiać, zapisz się na jeden z kursów kosmetycznych.

4. Kurs językowy. Brzmi banalnie, ale języki obce to teraz absolutny obowiązek! Jeśli chcesz działać nie tylko w Polsce, ale i za granicą, dodatkowo chcesz być na bieżąco z wszelkimi nowinkami z całego świata, znajomość języka angielskiego, to podstawa. Dodatkowe języki to kolejne twoje atuty. Znajomość języka angielskiego na poziomie minimum B2 jest często jednym z wymogów podczas rekrutacji do większości firm.

Zobacz także: Jak podnieść efektywność pracy za pomocą muzyki i dźwięków?

5. Kursy kompetencji miękkich. Jeśli czujesz, że nie radzisz sobie w pracy z zarządzaniem czasem, asertywnością lub autoprezentacją. Kompetencje miękkie są często pomijane, a warto pamiętać, że są jednymi z najczęściej ocenianych umiejętności na rozmowach kwalifikacyjnych o pracę. Aby zdobyć pracę, musisz wiedzieć jak się zaprezentować w jak najlepszym świetle. A już w samej pracy, zarządzanie czasem i asertywność to podstawa do odniesienia zawodowego sukcesu.

Najlepiej płatne prace dla kobiet (i nie tylko!)

Zegarek najlepszym uzupełnieniem wizerunku