zamknij
Gdzie kupować perfumy niszowe?

Gdzie kupować perfumy niszowe?

0udostępnień
21 stycznia 20211617Views

Perfumy niszowe to te oryginalne, nietypowe, niesztampowe. Nie są przeznaczone dla wszystkich, nie wszystkim się podobają. Mają one jednak wielu zwolenników. Doceniają oni, że perfumy niszowe oferują im coś więcej niż te popularne, łatwo dostępne. Skraplając się niszowymi pachnidłami, można poczuć się wyjątkowo, zupełnie inaczej niż zawsze. Gdzie jednak kupić perfumy, które pozwolą się tak poczuć?

Czym charakteryzują się perfumy niszowe?

Oryginalne, intrygujące i zupełnie inne niż komercyjne zapachy – tak określa się perfumy niszowe. Dedykowane są one indywidualistom, którzy zamiast aromatów róży wolą np. woń kościelnego kadzidła. Cechą charakterystyczną perfum niszowych jest wysoka trwałość i długie rozwijanie się zapachu. Zawdzięczają to tym, że ich składy są bardziej skomplikowane. W większości z nich znajduje się więcej substancji zapachowych niż w masowo produkowanych pachnidłach. Odnaleźć można w nich, chociażby organiczne składniki lub te pochodzące z ekologicznych upraw.

Perfumy niszowe – perfumy nie dla każdego

Masowość perfum niszowych nie wynika tylko z oryginalności ich zapachów, ale także z ich trudniejszej dostępności. Zapachów takich jak Serge Lutens czy Comme Des Garcons nie otrzyma się w każdej drogerii, czy perfumerii. Większość producentów niszowych zapachów swoje produkty sprzedaje w małych manufakturach lub w eleganckich domach perfumeryjnych. Szerokim łukiem omijają oni zazwyczaj duże sieciówki. Osoby, które lubią nietypowe pachnidła, a nie mogą pozwolić sobie na wizyty w paryskich czy mediolańskich manufakturach, mogą skorzystać z e-perfumerii. Perfumy niszowe można zamówić, choćby na https://tagomago.pl/collections/perfumy-perfumy-niszowe. Korzystając z internetowych perfumerii, zamówić można zarówno topowe niszowe zapachy, jak i te tańsze na każdą kieszeń. O ile w ich przypadku można mówić o popularności, dużą cieszą się pachnidła od Annick Goutal, The Different Company czy Penhaligon’s.

Dlaczego perfumy niszowe są trudno dostępne?

Perfum niszowych nie można kupić w każdej perfumerii. O wiele łatwiej dostępne są one w Internecie niż stacjonarnie. E-perfumerie zazwyczaj proponują dość szeroką ofertę oryginalnych zapachów. Warto jednak pamiętać, że zazwyczaj na ich półkach znajdują się ich niewielkie ilości. Wynika to z tego, że perfumy niszowe nie są produkowane masowo, na szeroką skalę. Przyczyną jest zarówno mniejsza popularność takich zapachów, jak i tworzenie poczucia ich wyjątkowości, niedostępności, egalitarności. Domy perfumeryjne swoje niszowe zapachy postrzegają jako dzieła sztuki – dostępne tylko dla wybranych, a nie dla każdego, kto o nich marzy. Stąd też ograniczona dostępność niszowych perfum, a także (często) ich wysoka cena.

Farbowanie włosów bez zniszczeń

Te buty dostaniesz teraz na wyprzedaży. A możesz nosić je modnie przez cały rok!