zamknij
Ile kosztuje używanie soczewek kontaktowych?

Ile kosztuje używanie soczewek kontaktowych?

0udostępnień
16 kwietnia 20151970Views
Ile kosztuja soczewki?

Soczewki kontaktowe pozwalają Ci w wygodny sposób korygować wadę wzroku. Możesz wykonywać w nich wszystkie codzienne czynności, a także uprawiać sporty, nawet te niebezpieczne. Używanie soczewek wcale nie wiąże się z wysokimi kosztami, bo miesięczny wydatek na soczewki może wynosić zaledwie 12 zł.

Korzystając z oferty jednego ze sklepów internetowych, przyjrzeliśmy się bliżej kosztom stosowania soczewek w trakcie jednego miesiąca. Poniżej przedstawiamy nasze wyliczenia.

Soczewki jednodniowe

Soczewek jednodniowych używasz jednorazowo, czyli przez dzień. Wieczorem je zdejmujesz i wyrzucasz do kosza. Jeśli cenisz sobie wygodę, soczewki jednodniowe będą dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Nie musisz kupować do nich płynu pielęgnacyjnego, bo nie wymagają czyszczenia ani specjalnego pojemnika, w którym będziesz je przechowywać.

Soczewki dwutygodniowe

Soczewki dwutygodniowe zakładasz każdego dnia przez okres 14 dni. Po tym czasie musisz wymienić komplet soczewek na nowe. Każdego wieczora zdejmujesz soczewki, czyścisz płynem pielęgnacyjnym i wkładasz do pojemnika na soczewki.

Soczewki miesięczne

Podobnie jak soczewki 2-tygodniowe, soczewki na miesiąc wykorzystujesz przez dłuższy czas. Każdego dnia przez 30 dni zakładasz jedną i tą samą parę soczewek, którą zdejmujesz na noc. Po miesiącu wymieniasz komplet soczewek na nowe.

Miesięczny koszt używania soczewek

Soczewki miesięczne contact-lenses-picture

Jeśli zdecydujesz się na zakup soczewek miesięcznych (na przykładzie soczewek FitView), koszt jednej pary soczewek na miesiąc wyniesie ok. 12,67 zł. Dodatkowo dolicz koszt płynu do soczewek – opakowanie o pojemności 600 ml kosztuje ok. 40 zł i wystarcza nawet na 5 miesięcy użytkowania. Jeden miesiąc czyszczenia soczewek będzie kosztował Cię ok. 8 zł. Pojemnik na soczewki dostaniesz gratis. Całkowity koszt używania soczewek miesięcznych to ok. 20 zł.

Soczewki dwutygodniowe (soczewki FitView)

Koszt korzystania z soczewek 2-tygodniowych na 1 miesiąc wyniesie ok. 25,32 zł. Opakowanie zawiera najczęściej 6 sztuk soczewek, które wystarczą Ci na 1,5 miesiąca użytkowania. Do kosztu soczewek należy doliczyć koszt płynu pielęgnacyjnego (8 zł), który przy oszczędnym używaniu wystarczy Ci na 5 miesięcy. Całkowity miesięczny koszt używania soczewek 2-tygodniowych to ok. 33,33 zł. Jak widzisz, cena jest wyższa o ponad 10 zł niż w przypadku używania soczewek miesięcznych.

Soczewki jednodniowe (soczewki FitView)

Jedno opakowanie soczewek jednodniowych, które wystarczy Ci na 15 dni używania kosztuje ok. 40 zł. Miesięczny koszt używania soczewek jednodniowych, czyli 2 opakowania wynosi więc ok. 80 zł. Soczewek jednorazowych nie musisz czyścić, dlatego nie potrzebujesz do nich płynu pielęgnacyjnego. Całkowity miesięczny wydatek na soczewki jednodniowe wynosi więc ok. 80 zł.

Używanie soczewek kontaktowych nie będzie obciążeniem Twojego budżetu, jeśli zdecydujesz się na zakupy online. Sklepy internetowe oferują znacznie niższe ceny soczewek niż tradycyjne sklepy (różnica w cenach może wynosić nawet 30 zł). Poszukuj, więc promocji i porównuj ceny soczewek w różnych sklepach.

narty we Włoszech

Włoskie doliny: które z nich warto wybrać?

Błąd w pracy

Popełniłam błąd w pracy. I co teraz?