zamknij
Włoskie doliny: które z nich warto wybrać?

Włoskie doliny: które z nich warto wybrać?

0udostępnień
narty we Włoszech

Kuszą pięknymi widokami i świetnymi warunkami pobytu. Są rajem dla narciarzy oraz dla tych, którzy lubią piesze wycieczki po górach. Włoskie doliny zachwycają. Które z nich zyskały największe uznanie polskich turystek?

Znana i ceniona od lat, Val di Fassa stała się legendą w gronie europejskich ośrodków sportów zimowych. Tutejsze kurorty zaliczają się do najważniejszych ośrodków turystycznych państwa włoskiego, a turyści z całego świata chętnie do nich zaglądają. Nie brak tu również gości z Polski, którzy ochoczo korzystają z wyjazdów last minute. Każdy, kto zajrzy na teren tej włoskiej doliny, szybko zrozumie, skąd wzięła się jej popularność. Czeka tu aż 9 ośrodków narciarskich oraz ponad 200 km tras zjazdowych o zróżnicowanym stopniu trudności. Ponad 120 wyciągów oraz trasy przygotowane specjalnie dla tych, którzy chcą poszaleć na stoku w godzinach nocnych to dodatkowe zachęty do spędzenia ferii zimowych w tym właśnie miejscu.

Sezon narciarski trwa tu długo, jednak nie tylko sporty zimowe przyciągają w to miejsce turystów. Kobiety szukające luksusu i miejsc pomagających w szybkiej regeneracji sił mogą tu skorzystać z licznych ośrodków spa, komfortowo przygotowanych basenów oraz wielu innych atrakcji dostępnych przez cały rok.

Fot. Jordan Zupnik / freeimages.com

Val di Fiemme – przedsionek Dolomitów

Licząca sobie 35 km długości Val di Fiemme już dawno została nieoficjalnie nazwana „przedsionkiem Dolomitów”. Można tu liczyć na doskonałe warunki pobytu i stawia się przede wszystkim na sporty zimowe. W pięciu ośrodkach narciarskich każdy, bez względu na umiejętności, znajdzie trasy zjazdowe dostosowane do swych potrzeb. Nie brak też ciekawych atrakcji, które pozwalają wspaniale odpocząć poza stokiem. Kryte baseny i lodowiska, dyskoteki oraz puby – oto atrakcje, z których można skorzystać m.in. w miejscowości Cavalese – najważniejszym ośrodku w tej dolinie. Do wizyty zachęcają też tereny stworzone do pieszych wędrówek, a takie wycieczki stają się w miesiącach letnich bardzo popularne.

Val di Sole – dolina pełna słońca

Już sama nazwa doliny brzmi zachęcająco, a na warunki pogodowe w tej części Włoch nie można narzekać. Val di Sole to jedna z najpiękniejszych dolin Trydentu oraz miejsce, w którym każda kobieta marząca o relaksie i aktywnym wypoczynku znajdzie coś dla siebie. Ponad 300 km tras zjazdowych, piękna sceneria i ośrodki, w których można wypoczywać w luksusowych warunkach, sprawiają, że Dolina Słońca jest idealnym miejscem dla osób pragnących relaksu w cieniu lodowca Presena.

Włoskie doliny to wspaniałe krajobrazy i idealne warunki do wypoczynku. Choć są one kojarzone głównie ze sportami zimowymi, przez cały rok można relaksować się w tutejszych ośrodkach wypoczynkowych. Baseny, ośrodki spa oraz ciekawe trasy, dzięki którym można spacerować w pięknej, górskiej scenerii to atrakcje już dawno docenione przez polskie turystki szukające idealnego miejsca na zasłużony wypoczynek na najwyższym poziomie.

odzież reklamowa

Odzież reklamowa – wykorzystaj ubrania, by promować swoje produkty lub usługi

Ile kosztuja soczewki?

Ile kosztuje używanie soczewek kontaktowych?