zamknij
Jak dbać na co dzień o skórę twarzy?

Jak dbać na co dzień o skórę twarzy?

0udostępnień

Skóra twarzy jest bardzo cienka i wyjątkowo wrażliwa – dlatego wymaga szczególnej i regularnej pielęgnacji. Jeśli chcemy długo cieszyć się młodym oraz zdrowym wyglądem, nie możemy lekceważyć jej potrzeb. Na co zwrócić uwagę?

Pielęgnacja dopasowana do potrzeb

Fot. Fotolia.com

Zastanawiając się nad tym, jak skutecznie zadbać o skórę twarzy, musimy wziąć pod uwagę rodzaj własnej cery. Każdy typ wymaga bowiem nieco innego traktowania. Panie mające skórę suchą powinny sięgnąć po kremy regenerujące i odżywcze o bogatej formule, a panie z cerą tłustą – po toniki matujące oraz balsamy o bardzo lekkiej konsystencji. Szczególnie wymagająca jest cera wrażliwa – kobiety często narzekają na pieczenie, suchość i zaczerwienienie skóry, która jest bardzo podatna na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych np. niskiej temperatury oraz wiatru.

Oczyszczanie i nawilżanie

Fot. Fotolia.com

Proces starzenia się skóry, jej wysuszania oraz powstawania zmarszczek związany jest ze stopniową utratą zdolności magazynowania wody. Dlatego jednym z podstawowych zadań, które powinnyśmy wykonywać bez względu na rodzaj skóry, jest jej odpowiednie i dogłębne nawilżanie. W celu oczyszczenia skóry oraz przygotowania jej do lepszego wchłonięcia cennych składników kremów, musimy pamiętać o jej regularnym oczyszczaniu za pomocą mleczka, toniku lub specjalnego żelu czy emulsji. Następnie nakładamy dobry krem nawilżający do twarzy. Nie zapominajmy, że powinien on być dostosowany do naszego rodzaju skóry i zawierać jedynie składniki wysokiej jakości. Ważne jest także nawilżenie skóry „od wewnątrz” – poprzez picie dużej ilości wody niegazowanej.

Zabiegi specjalne

Na co dzień jesteśmy ciągle w biegu i nie zawsze mamy czas, aby na spokojnie zająć się pielęgnacją naszej skóry. Dlatego wymagające nieco więcej uwagi zabiegi możemy zostawić sobie na wolne dni. Mowa tu np. o peelingu, który raz na jakiś czas każda z nas powinna wykonać, aby oczyścić twarz, pozbyć się martwego naskórka i oczyścić pory. Raz w tygodniu możemy również sięgnąć po maseczkę, która w intensywny sposób oddziaływać będzie na skórę – dobierzmy produkt odpowiadający naszym problemom, np. przeciwzmarszczkowy, liftingujący, czy też odżywczy. Co jakiś czas warto też sięgnąć po serum, zawierające wysokie dawki silnie skoncentrowanych składników aktywnych – to prawdziwa „bomba” odżywcza, pozwalająca szybko przywrócić skórze świetną kondycję.

Pielęgnacja skóry twarzy wymaga od nas nieco czasu, którego przecież nie mamy za wiele. Warto jednak poświęcić jej nieco uwagi – elastyczna, promienna i miękka cera to nie tylko oznaka zdrowia i młodości, ale również gwarancja lepszego samopoczucia.

Depilacja brwi

Prawidłowa depilacja brwi

wybór agencji pr

Jak wybrać dobrą agencję PR?