zamknij
Prawidłowa depilacja brwi

Prawidłowa depilacja brwi

0udostępnień
Depilacja brwi

Brwi stanowią ramę dla naszej twarzy i makijażu. Decydują o kształcie i potrafią wyprofilować optycznie oko. Jak prawidłowo je depilować? Jaki powinny mieć kształt?

Choć depilacja brwi wymaga wprawy i na początek lepiej udać się do kosmetyczki, warto zapoznać się z kilkoma prostymi zasadami, które na pewno ułatwią samodzielne eksperymenty i poprawią efekty.

Zachowaj odpowiednią odległość

Pamiętaj, aby zachować odpowiednią odległość między początkiem brwi. Zbyt oddalone od siebie brwi dają wrażenie szeroko rozstawionych oczu, zbyt blisko rozpoczynające się – nienaturalnie zwężają optycznie nos i odcinek między oczami. Gdy twoje brwi są zbyt rzadkie na początku lub zaczynają się odrobinę za daleko, możesz dorysować kilka włosków. Pamiętaj jednak, że lepiej mniej niż więcej – zbyt ciemne i wyraziście rozpoczynające się brwi wyglądają komicznie.

Odpowiednia długość

Aby sprawdzić, gdzie twoje brwi powinny się zaczynać i kończyć, przyłóż ołówek (może być patyczek lub linijka) do

Fot. Fotolia.com

skrzydełka nosa i poprowadź go tak, by brzeg przechodził obok wewnętrznego kącika oka. Teraz spójrz na linię brwi – miejsce, w którym ołówek przecina brew powinno być jej początkiem. Koniec brwi wyznaczysz analogicznie, przykładając patyczek do skrzydełka nosa i prowadząc go obok zewnętrznego kącika oka. Zbyt wcześnie kończące się brwi wyglądają nienaturalnie, przestają tworzyć ramę dla twarzy i makijażu.

Pamiętaj o proporcjach

Szerokość brwi z natury nie jest w każdym miejscu na łuku jednakowa. Początek zawsze jest szerszy, a brew zwęża się ku końcowi. Nienaturalnie wydepilowane brwi to zarówno te, które zaczynają się lub kończą zbyt szerokim pasmem włosków, jak i te, których szerokość jest jednakowa na całej długości. Część opadająca nie powinna być zbyt cienka. Jeżeli w tym miejscu z natury masz za mało włosków lub wyrwałaś ich zbyt wiele – uzupełnij braki kredką do brwi.

Łagodny wierzchołek

Bardzo częstym błędem przy regulacji brwi jest nadawanie ich wierzchołkom ostrej krawędzi. Brew powinna wznosić się do dwóch trzecich swojej długości, a następnie zacząć lekko opadać. Jeśli przejście to będzie zbyt drastyczne lub wierzchołek wypadnie w połowie oka, nasza twarz przybierze wyraz zirytowania lub zdziwienia. Wierzchołek nie powinien być także za bardzo wyskubany od spodu. Jeśli w tym miejscu występują prześwity, uzupełnij luki kredką do brwi.

Wyrywamy włoski pęsetą

Golenie brwi to bardzo opłakany w skutkach nawyk. Łuki pozostają krzywe, a odrastające włoski są coraz grubsze i jest ich coraz więcej. Pamiętajmy, że włoski usuwamy pęsetą, wyrywając je pojedynczo i zgodnie z kierunkiem, w którym rosną. Staramy się regulować brwi od spodu, tylko w razie konieczności wyrywamy włoski z góry.

prezent dla szefa

Indywidualny prezent dla szefa – co wypada, a co nie?

Jak dbać na co dzień o skórę twarzy?