zamknij
Jak poprawnie wykonywać peeling twarzy, czyli złuszczanie naskórka?

Jak poprawnie wykonywać peeling twarzy, czyli złuszczanie naskórka?

0udostępnień
26 listopada 20184480Views

Każda z kobiet chciałaby móc pochwalić się zdrowo i młodo wyglądającą cerą, nieposiadającą żadnych niedoskonałości czy zmarszczek, zarówno w młodszym jak i starszym wieku. Pięknie wyglądająca skóra twarzy jest możliwa do osiągnięcia, wymaga jednak odpowiednich kroków.

Codzienna pielęgnacja

Przede wszystkim należy pamiętać o dbaniu o swoją cerę i stosowaniu odpowiednich kosmetyków, dobranych pod indywidualny rodzaj i typ posiadanej skóry.

Codzienną pielęgnację powinno zaczynać się już rano, od zmycia pozostałych po nocy zanieczyszczeniach skórnych, za pomocą płynu micelarnego lub też delikatnego żelu do mycia twarzy.

Kolejnym krokiem powinno być zastosowanie toniku, w celu zrównoważenia pH skóry, a także zniwelowania niepożądanych efektów w naskórku, które mogą powstać pod wpływem twardej wody z kranu (wysuszenie skóry) lub zbyt intensywnego tarcia wacikiem po twarzy.

Następnie, zalecane jest zastosowanie peelingu ( 2- 3 razy w tygodniu), ponowne przemycie twarzy tonikiem, a później (opcjonalnie) nałożenie maseczki (również 2-3 razy w tygodniu).

Na sam koniec sugeruje się nałożenie serum (zwłaszcza polecane do skóry dojrzałej, wymagającej bardziej kompletnej pielęgnacji) oraz kremu dobranego pod dany typ skóry.

Dlaczego peeling?

Peeling stosuje się w celu oczyszczenia twarzy, usunięcia drobnych niedoskonałości, powstałych na skutek nagromadzenia się sebum; usunięcia zrogowaciałych, czyli obumarłych warstw naskórka, a w efekcie odmłodzenia skóry, wydobycia jej naturalnego piękna, a także w celu poprawienia krążenia w delikatnych, cienkich warstwach naskórka twarzy i odbudowy jej naturalnej sprężystości.

Jest też idealnym preludium do następnych zabiegów poprawiających stan naszej skóry i jej kondycje (takich jak maska, serum), wzmacnia ich działanie, zwiększa wchłanialność tych produktów i potęguje możliwe do uzyskania z ich zastosowania efekty.

Jaki wybrać peeling i jakie kremy po zabiegu?

Należy pamiętać o tym by każdy kosmetyk dobierać indywidualnie pod posiadany przez siebie typ skóry. Nie inaczej jest z peelingiem.

Do skóry suchej zaleca się stosowanie peelingu delikatnego, nieinwazyjnego. Bardzo ważnym jest zastosowania kremu nawilżającego po skończonym zabiegu, takiego jak krem ODŻYWCZO-NAWILŻAJĄCY EMBRYOLISSE 75 ml.

Z kolei do cery bardzo suchej, wymagającej większej uwagi, pod koniec zabiegu zaleca się zastosowanie balsamu SOS CICALISSE EMBRYOLISSE, który idealnie zregeneruje i nawodni skórę twarzy.

Do skóry dojrzałej, po zastosowaniu peelingu proponuje się krem, który spowolni zachodzące procesy starzenia się skóry, taki jak krem EMBRYODERME EMBRYOLISSE, idealnie spisujący się w tej roli.

Zaś dla posiadaczek skóry tłustej, najlepszym rozwiązaniem będzie stosowanie emulsji HYDRA MAT EMBRYOLISSE, którą można znaleźć pod tym adresem: https://embryolisse.pl/nawilzanie/6-emulsja-hydra-mat-40-ml.html.

Należy pamiętać jak ważne jest nawilżenie skóry twarzy po skończonym zabiegu z użyciem peelingu. Peelingu odgrywa kluczową rolę w pielęgnacji skóry twarzy, niewskazane jest jednak by używać go codziennie. Zalecane jest stosowanie 2-3 razy w ciągu tygodnia.

Jak poprawnie wykonać peeling?

Należy pamiętać, aby pierwszym krokiem był dokładny demakijaż i oczyszczenie skóry tonikiem. Następnie, należy delikatnie zwilżyć skórę wodą i kolistymi ruchami nałożyć dawkę peelingu na twarz. Masować kilka minut w zależności od inwazyjności produktu, następnie spłukać i przejść do dalszych etapów pielęgnacji (maska, serum, krem).

Efekty uzyskane po regularnym stosowaniu

Skóra staje się lepiej odżywioną, pełna blasku, pozbawiona niedoskonałości, wydaje się być młodsza i jędrniejsza, czuć że jest bardziej gładka i miękka w dotyku.

Więcej ciekawych artykułów znajduje się na blogu marki Embryolisse.

5 rzeczy, które warto zabrać na wakacje w Grecji

W jakie szkolenia dla pracowników warto teraz inwestować?